První den Ondry Klymčiwa na Geocaching Rally – Poznávání

Český dakarský motorkář si evidentně účast na Geocaching Rally užívá. Spojil totiž vrozenou soutěživost a čas strávený s rodinou. A jeho kluci to berou jako prima výlet.

Připomeňme si, že na cestě do Rumunska z České republiky přes Slovensko a Maďarsko sbírají posádky aut a jezdci na endurových motorkách povinné průjezdní body a „kešky“. A ne všechny z nich jsou dosažitelné autem nebo za řídítky motorky. Auta, která se soutěže zúčastňují, nemusí mít žádné speciální úpravy. Vhodné jsou ale čtyřkolky, i když pořadatelé celou trasu projeli se zadokolkou. Ondra zvolil Škodu Kodiaq 4×4. Trasa je vedena převážně po silnicích druhých a třetích tříd. V každé etapě jsou úseky i mimo asfaltové silnice, konkrétně po účelových polních a lesních cestách. V žádné z etap nevede trasa volným terénem ani přes pole a louky. Jednou z priorit závodu je nepoškozovat životní prostředí. Každá etapa začíná hromadným startem, místo startu i cíle najdou posádky na kartě. Na projetí trasy mají soutěžící dost času, přestože je stanovený limit pro dojetí do cíle. Takže se najde čas na oběd i na svačinky.

 

 

Po dojezdu do cíle posádky odevzdávají startovní kartu a dostanou novou na následující den. Nejdřív ale musí cíl najít. Mimochodem, místo cíle a startu následující etapy je většinou stejné. Posádka Škody Kodiaq s rodinou Klymčiwových má za sebou první soutěžní den na Geocaching Rally 2017. Den plný dobrodružství a poznávání. Jaký bude ten druhý?

 

 

 

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha