Mitsubishi ASX prošlo omlazením, nabídne nový motor a lepší infosystém

Společnost Mitsubishi Motors Corporation na 89. ročníku mezinárodního ženevského autosalonu odhalí ve světové premiéře kompaktní SUV ASX v modelovém provedení 2020, my však pro vás máme první informace už teď.

Design ASX prodělal zásadní změny v duchu filozofie Mitsubishi, která je vyjádřením celosvětového sloganu značky značky „Drive your Ambition“. ASX je kompaktní SUV nabízející univerzální využití od každodenního dojíždění až po výpravy do neznáma. Díky lehké a kompaktní karoserii v kombinaci s lepším výhledem daným vyšší polohou za volantem dokáže ASX nabídnout slušnou ovladatelnost a intuitivní jízdní vlastnosti.

Pro evropské trhy nabídne ASX benzinový motor 2,0 litru MIVEC v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou nebo bezestupňovou (CVT) převodovkou INVECS-III se šestistupňovým režimem sportovního řazení. Zákazníci mohou volit mezi pohonem předních nebo všech kol. Auto rovněž nabízí vyspělé bezpečnostní technologie, zesílenou konstrukci karoserie nebo systém pro zmírňování následků čelní kolize.

Nárazník zhmotňuje ústřední ochranný tvar, zatímco pravoúhlé vodorovné a svislé křivky masky chladiče a ochranného krytu pod nárazníkem vyjadřují robustnost. Díky novému stylistickému ztvárnění je kapota delší, čímž přispívá k výraznějšímu vzhledu celé přední partie. Charakteristický design vozů Mitsubishi při pohledu zpředu stvrzuje specifické uspořádání LED světel se směrovými a mlhovými světly po krajích nárazníku. ASX používá zadní skupinová LED světla v elegantním provedení, které je protaženo napříč celou šířkou vozu ke zdůraznění široce rozkročeného postoje. Robustní design stvrzuje i provedení ochranné lišty pod nárazníkem. SUV je nyní k dispozici ve výrazně svěžím a zářivém odstínu Red Diamond, sportovním a vitálním odstínu Sunshine Orange nebo elegantním a kultivovaném odstínu Oak Brown.

Vylepšený audiosystém SDA nyní nabízí pokročilejší funkce konektivity. Úhlopříčka displeje se zvětšila ze 7 na 8 palců. Na obrazovce systému lze nyní přehrávat také videa uložená na USB paměťových zařízeních. Vozy v nejvyšší výbavě standardně nabízejí navigační systém Tom Tom. Připojením k internetu přes chytrý telefon jsou nyní k dispozici dopravní informace v reálném čase. Brzy bude k dispozici aplikace využívající informace z rychloměru, počítadla kilometrů a výstražných kontrolek, stejně tak, jako další palubní údaje vozu. Aplikace bude například kontrolovat zbývající palivo a navede řidiče k nejbližší čerpací stanici; také bude nabízet pokyny k optimální údržbě a prohlídkám.

Foto: Mitsubishi

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 256 posts and counting. See all posts by Jan Majurník