TÉMA: Bratrovražedný souboj domácích rivalů

Ačkoli sdílí podobný základ, využívají podobné technologie a mají stejného majitele, najdeme mezi nimi rozdíly. Máme pro vás porovnání SUV, které patří do jedné rodiny.

Nissan Qashqai versus Renault Kadjar

Japonský Qashqai je nejprodávanějším autem značky Nissan v Evropě. SUV sice debutovalo v roce 2017, ale ukázalo se v moderním kabátě a plné ergonomických prvků. Renault Kadjar se dočkal střídmého omlazení na základě zákaznické zpětné vazby zákazaníků. Kupci si zkrátka francouzské oválné křivky zamilovali, a proto se návrháři uchýlili jen k drobným retuším a vylepšili interiér včetně palubního infosystému. Výbavou jsou vozy téměř identické, obě značky se předhánějí ve slevových akcích, nicméně konvenční Renault je zkrátka levnější.

Kdo vyhrál v tomto souboji? A co třeba Hyundai a Kia nebo Opel a Peugeot? Pospíchejte pro SUV Magazín, kde najdete kromě srovnání také přehlednou technickou tabulku.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 253 posts and counting. See all posts by Jan Majurník