Pick-up na baterky je k neutahání, má nosnost přes 2 tuny a odpružení jako Citroën

Severoamerická start-upová automobilka Bollinger Motors ukázala plně elektrický hranatý pick-up. Pracant uveze skoro 2,3 tuny nákladu, a má hydropneumatické odpružení jako Citroën.

Čtyřmístný Bollinger B2 je postaven na základním rámu obložený hliníkovými panely karoserie. Podle zástupců výrobce dělí dva 520koňové elektromotory sílu 697 Nm na všechna čtyři kola. Pohonné jednotky mají k dispozici baterie se štědrou kapacitou 120 kWh, proto dojezd na jedno nabití přesáhne 300 kilometrů i při velkém zatížení.

B2 využívá hydropneumatické odpružení podobně jako francouzský Citroën a portálové reduktory pro zvýšení terénní průchodnosti, proto je maximální světlá výška 508 milimetrů.

Konkurenti Bollingeru se také chystají zamíchat kartami v oblasti ekologických užitkových aut. Illinoiský výrobce Rivian ukázal koncem listopadu na losangeleské autoshow elektrický pick-up a SUV.

Kdo však bude na trhu s elektrifikovaným pick-upem první? Kde Bollinger B2 koupíte? To vše a mnohem více najdete v aktuálním zimním SUV Magazínu 6/2018 s modelem Subaru Outback na titulní obálce!

Foto: Bollinger

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 256 posts and counting. See all posts by Jan Majurník