PREMIÉRA: DS7 Crossback – Avantgardní duše

Francouzská značka DS se osamostatnila a přichází na český trh s avantgardní novinkou DS 7 Crossback. Prémiové SUV v pařížském noblesním stylu přijíždí v luxusním hávu a s pokročilými technologiemi. Vyzkoušeli jsme ho!

Jak by asi vypadala proslulá Paříž, kdyby byla autem? Tuhle otázku si návrháři automobilky DS nejspíš taky položili. Současnou odpovědí je SUV DS 7 Crossback. Jako každé auto vyšší třídy je i tohle vyladěno mnoha detaily. Například po nastartování se vyklopí uprostřed palubní desky analogové hodiny značky B.R.M. a čočky LED světel se otočí o 180 stupňů.

Technologie čtení značek spolupracuje s adaptivním tempomatem, takže můžete jedním stiskem zvolit načtenou rychlost. DS 7 Crossback umí sledovat jízdní pruhy a držet v nich samotné auto. Nejde však o autopilota, ale o poloautonomní řízení, které je využitelné zejména v zácpě nebo na dálnici.

Krátce jsme DS 7 Crossback s předním pohonem vyzkoušeli v pražských ulicích a zaujala nás vysoká míra komfortu. Sedadlo řidiče umí zajet dozadu a usnadnit nastupování i vystupování a ovladače i grafika jsou stylizované do kosočtverců.

Jízdní dojmy, podrobný popis modelu a hromadu zajímavostí o automobilce DS najdete v posledním čísle letošního SUV Magazínu. 

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 256 posts and counting. See all posts by Jan Majurník