Audi SQ2 nabídne 300 koní a sportovní podvozek

Ještě před oficiální prezentací na autosalonu v Paříži odhalila ingolstadtská automobilka technické specifikace a jedinou fotografii ostrého kompaktu Audi SQ2. Sportovní crossover bude mít pod kapotou přeplňovaný dvoulitr s výkonem 300 koní a pohon všech kol quattro.

Nejmenší crossover z rodiny Audi přijíždí v ostré sportovní verzi SQ2. Pod kapotu zastavěli inženýři přeplňovaný zážehový dvoulitr s výkonem 300 koní a točivým momentem 400 Nm, který je přenášen pomocí sedmirychlostního dvouspojkového automatu na všechna čtyři kola. Podle výrobce zrychlí kompaktní SUV z nuly na stovku za 4,8 vteřiny.

Verze S nabídne také o 20 milimetrů snížený podvozek, 18palcová litá kola nebo příplatkové „devatenáctky“ se širokými pneumatikami. Přední kotoučové brzdy mají 340 milimetrů, zadní 310. Brzdové třmeny si můžete objednat v černé nebo v červené barvě.

Sporťák tělem i duší

Na pohled vypadá SQ2 podobné jako sériová Q2 (test čtěte zde). Nová oktagonová maska, spolu se vzduchovými nasávači a předním spojlerem dodává autu sportovní vzhled. V základu jsou také přední a zadní LED lampy, střešní spojler a čtveřice koncovek výfuku. Zákazníci si budou moci vybrat rovnou z deseti odstínů laku.

Uvnitř čekají na posádku sportovní sedadla, černá stropnice a obklady z leštěného hliníku. Pedály jsou vyrobeny z nerezové oceli a vnitřní prahy vybaveny osvětlenými logy S. Dále v kabině najdete loketní opěrku, klimatizaci nebo multifunkční volant s progresivním nastavením. Za příplatek se nabízí head-up displej a digitální přístrojový štít, který je součástí technologického paketu.

SQ2 půjde proti Mercedesu AMG GLA 45 a předpokládaná základní cena se bude pohybovat kolem jednoho milionu korun. Na trhu se má objevit na přelomu letošního roku.

Foto: Tomáš Burian, Audi

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 256 posts and counting. See all posts by Jan Majurník