Karoq míří na trh, završí rekordní rok Škody

Až 90 tisíc aut by letos v České republice mohla prodat mladoboleslavská Škoda Auto. To je o devět procent víc než loni. Na setkání s novináři to uvedl šéf českého zastoupení automobilky Luboš Vlček. Příští týden uvede Škodovka na trh své nové SUV – Karoq. Ještě předtím se ale setká český premiér se zástupci automobilky kvůli údajným plánům přesunout část výroby do Německa.

Octavia, Fabia, Rapid. Nejprodávanější zářijové modely v Česku jsou z dílen mladoboleslavského výrobce. Ten zažívá rekordní rok, za tři čtvrtletí prodal v České republice přes 60 tisíc aut. Škodovácké úspěchy ale Němce podle agentury Reuters zas tak netěší.

Virtuální kokpit Škody Karoq

„Česká republika je a nadále zůstane domovem společnosti Škoda Auto,“ reagoval před víkendem šéf Škody Auto Bernhard Maier na informace, podle kterých chce Volkswagen část výroby Škody Auto přesunout do Německa. Mladoboleslavská automobilka by prý měla také více přispívat na sdílené technologie. Jakékoli změny odmítá jak tuzemský výrobce, tak vedení ve Wolfsburgu.

Oficiální čísla přitom mluví ve prospěch celého koncernu. Škoda letos přijme v Česku přes 100 tisíc objednávek na svá auta. V září se také pochlubila milníkem 20 milionů vyrobených aut od roku 1905. Jubilantem se stal Karoq, malé SUV, které automobilka představila v květnu ve Stockholmu, veřejnosti ho ukázala v září na autosalonu ve Frankfurtu a tento týden se v něm novináři poprvé projedou na Sicílii. Redakce iSUV.cz bude u toho.

Karoq bude druhým SUV s okřídleným šípem ve znaku na trhu, který dál táhnou vozy s vyšším podvozkem. Podle zářijových statistik SDA podíl nově prodaných SUV v Česku stoupl k 25 procentům.

Matěj Skalický

Autoliebhaber, externí redaktor. Od roku 2011 reportér Českého rozhlasu informující o světovém dění, vědě a technice a automobilovém průmyslu. Absolvent žurnalistiky na Univerzitě Karlově a student politologie v Hradci Králové.

Matěj Skalický has 43 posts and counting. See all posts by Matěj Skalický