Offroadová autolednice ENGEL odolá i zrychlení 6 g

Majitelé a milovníci offroadů mají své místo zaslíbené. Scházejí se v německém Bad Kissingenu na největší světové offroad výstavě ABANTTEUER & ALLRAD. Kromě aut tam samozřejmě uvidíte i různé doplňky. Nás mezi nimi zaujaly legendární autolednice ENGEL s novou generací Swing kompresoru.

Výstaviště Bad Kissingen 2017

Vedoucí pozice autolednic ENGEL na trhu aut do terénu byla na veletrhu patrná jak z realizovaných zástaveb ve vozidlech, tak na stáncích mnoha vystavovatelů a dodavatelů offroad příslušenství. Na společném mezinárodním stánku byly, také za účasti českého zástupce společnosti DALIX, prezentovány nové modely světově uznávaného výrobce heavy duty kompresorových autolednic.

Limitovaná série ochranného obalu LEGACY

Bestselerem na víc jak 200 m² stánku ENGEL byl model autolednice MR040. Pozornost ale přitahoval i nový model MT 35 a 45 Platinum. Kompresorové autoledničky/automrazničky ENGEL MT Platinum série jsou osazeny hermeticky uzavřeným Swing kompresorem Sawafuji nové generace s integrovanou řídící jednotkou, která zajišťuje plynulý rozběh kompresoru bez startovacích špiček a rázů. Kompresor nové konstrukce je oproti předchozí generaci o 2 kg lehčí při zachování stejného výkonu a navíc tišší. Při vývoji kompresoru byl kladen důraz na zachování odolnosti a spolehlivosti v nejtěžších provozních podmínkách, tj. aby odolával rázům, otřesům, zrychlení 6 g a byl spolehlivý i při extrémním náklonu. Potěší i skutečnost, že DALIX poskytuje na autolednice ENGEL prodlouženou záruku v délce 36 měsíců.

Nově i LED osvětlení

Výparník autolednice je uložen po celém vnitřním obvodu lednice a není integrován do boxu, což je výhodou pro případnou opravu při nechtěném poškození. Lednice je vybavena drátěným košem, šroubovatelnými madly a dvěma kabely na připojení ve vozidle s palubním napětím 12 V nebo 24 V a k hlavnímu síťovému napětí 230V. Nově je lednice vybavena vnitřním LED osvětlením. Uzávěr a panty jsou kovové, stejně jako celý obal autolednice. Víko se dá vysunutím do boku jednoduše odejmout.

Drobný handicap v absenci hlídání stavu baterie je u provedení Platinum vyřešen. Vestavěnou ochranou baterie se dá jednoduše nastavit na digitálním displeji jak pro 12 V tak také pro 24 V DC. A to ve dvou úrovních (High a Low), nebo úplně vypnout (OFF). Při výběru modelu pomůže metalický lak v odstínu Platinum, za který by se nemusel stydět žádný autolakýrník.

Výstavní stánek ENGEL

Na výstavním a prodejním stánku, který byl v obležení skalních příznivců offroadů, byla k viděná i spousta doplňků a příslušenství včetně drátěných košů do lednic na potraviny, upevňovací pojezdy, ale i stylové ochranné obaly tzv. „maskáče“. Pro bližší informace o autolednicích a příslušenství ENGEL navštivte stránky zastoupení pro ČR a SR www.dalix.cz.

SUV Magazín

OffROAD 4x4magazín byl jedním z prvních titulů, jež jsme uvedli na trh. Přestože opravdových terénních vozů v posledních letech ubývalo, náš časopis měl stále své věrné čtenáře - možná i proto, že jiné tituly reagovali svým obsahem spíše na trend úspornějších vozů, kterým věnovali většinu prostoru.

SUV Magazín has 48 posts and counting. See all posts by SUV Magazín