Selfiecestopis aneb Letní expedice za polárními liškami 4

Sabina Kvášová teď poznává přírodu severního polárního kruhu. Kromě Škody Octavie Scout k tomu ale využívá i pohorky a mapu. A taky potkává krásné zachovalé veterány aut.

Expedice polární liška úspěšně pokračuje! Stále brázdíme kraje severního polárního kruhu s deštěm, větrem nebo sluncem v zádech. Absolvujeme stovky a tisíce kilometrů autem (už přes 6000 km) i desítky kilometrů pěšky na trecích. Pohybujeme se horami, planinami, přes potůčky, řeky a jezera. Jsme v největší divočině Evropy. Kvalitní oblečení a pohon 4×4 jsou tu při cestování mimo civilizaci nutnost. Stejně jako proviant. �

Sabina

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha