Selfiecestopis aneb Letní expedice za polárními liškami 3

Novinářka Sabina Kvášová dorazila se Škodou Octavia do místa určení. Společně „dobily“ nejsevernější bod Evropy Nordkapp (Severní mys). Jejich pouť tím ale nekončí. Vidět Nordkapp, a navíc o půnoci, je nádherný zážitek.

Nordkapp přesně o půlnoci

Jak vypadá země, kde slunce vůbec nezapadá? Trošku zasněžené vrcholky dalekého severu, spoustu čirých potůčků a jezer, malebné rybářské vesničky i zelené březové lesy.

Cesta na daleký sever z Nordkappu do Tromsø

A samozřejmě taky stáda pasoucích se sobů, co rádi stojí v cestě a nereagují ani na zatroubení. I to je Laponsko.

Nejsevernější bod Evropy Nordkapp je náš! (společně s dalšími nadšenci jedoucími sem auty, autobusy, karavany, na motorce nebo na kole) �Je to krásná podívaná i o půlnoci a nádherný kout světa.

S Octavia Scout jsme už najeli téměř 5 tisíc kilometrů, už nám chybí jen potkat medvěda, polární lišku a velrybu. � Uvidíme, co přinesou další dny…

 

Sabina

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha