Selfiecestopis aneb Letní expedice za polárními liškami 1

Novinářka Sabina Kvášová se letos v létě rozhodla vyrazit s Octavií Scout místo k moři za polárními liškami. A slíbila, že pro iSUV.cz bude dělat selfiecestopis. Tedy rychlé fotky a krátké postřehy a komentáře z cesty. Jejím cílem je nejsevernější bod Evropy Nordkapp. (Severní mys)

V Polsku se na dálnici předjíždí i zprava

Naše expedice za polárními liškami začala. První tisícovku kilometrů na trase Praha-Vratislav-Lodž-Varšava jsme zdolali za 7 hodin po dálnici.

1. Postřeh z cest: Na polské dálnici řidiči běžně předjíždějí zprava. Za volantem je třeba být proto mnohem víc obezřetný.

Pokračování dále do litevského Vilniusu bylo krkolomnější.  Objížďky kolem rozestavěné dálnice a boj s únavou za volantem dalších 7 hodin. Ovšem návštěva Litevské hory křížů, kde je důležité, jakým autem jste přijeli �, rozhodně stála za to.

Litevská hora křížů

A po odpočinku zase v plné síle a zase za volantem na dálnici do Klaipédy, Rigy a Tallinnu. Nenecháme si ale ujet loď a ani šanci vyzkoušet Octavii Scout na Kurské kose…

Tak zítra na ISUV.cz další fotky a postřehy. Simona

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha