Sériový Nissan Navara jede vyčerpávající ženskou rallye

Pick-up Nissan Navara se vydal na cestu přes Atlantik do domoviny pick-upů Spojených států. Postavil se tam na start náročné terénní akce Rebelle Rally určené výhradně pro ženy. 

Francouzká ženská posádka Nissanu Navara

Každoroční týdenní etapový závod dlouhý 2 000 kilometrů je testem jízdních a navigačních dovedností, které prověří drsné pouště amerických států Kalifornie a Nevada. Akce určené pro běžná sériová auta, spíš než pro závodní speciály, se mohou zúčastnit jen dvoučlenné ženské týmy. Součástí závodu je dálková terénní jízda a tradiční navigace pouze pomocí topografických map a kompasu s hledáním skrytých kontrolních bodů. GPS zařízení, včetně mobilních telefonů, jsou přísně zakázaná.

 

 

Navara ve francouzské režii

Závod Rebelle Rally se koná od 12. do 21. října. Trasa každé etapy zůstává tajná ještě několik hodin před startem. Aktuálního druhého ročníku se účastní 40 týmů z 12 zemí, a to s vozidly od různých výrobců. Závodnicemi v modelu Navara jsou dvě zaměstnankyně ze společnosti Nissan France. Karen Rayrollesová a Florence Phamová pracují v týmech komunikace a marketingu a rády vyhledávají jedinečné výzvy.

„Jsme radostí bez sebe, že se této úžasné akce můžeme zúčastnit. Prostřednictvím odkazů www.rebellerally.com nebo www.nissan.fr můžete sledovat naše snažení v závodě,“ připomíná Karen.

Kategorie pro sériová auta

Posádka Karen Rayrollesová a Florence Phamová

Karen a Florence budou při závodu používat model Navara Double Cab a utkají se o cenu Bone Stock Award. Tato kategorie je otevřená pro týmy používající standardní vozy, jejichž jedinou úpravou je sada terénních pneumatik.

Model Navara je nejmodernější v dlouhé a velmi úspěšné řadě odolných pickupů Nissan s tradicí delší než 80 let a 12 generacemi. Společnost Nissan prodala od roku 1934 víc než 14 milionů pickupů. Model Navara se ale neprodává právě v Severní Americe, kde jsou třemi nejsilnějšími pickupy značky Nissan Frontier, Titan a Titan XD.

 

SUV Magazín

OffROAD 4x4magazín byl jedním z prvních titulů, jež jsme uvedli na trh. Přestože opravdových terénních vozů v posledních letech ubývalo, náš časopis měl stále své věrné čtenáře - možná i proto, že jiné tituly reagovali svým obsahem spíše na trend úspornějších vozů, kterým věnovali většinu prostoru.

SUV Magazín has 47 posts and counting. See all posts by SUV Magazín