Kolomý podruhé vyhrál a upevnil vedení v Silk Way Rallye

Posádka týmu TATRA Buggyra Racing s pilotem Martinem Kolomým ve čtvrté etapě vybojovala už druhé vítězství v Silk Way Rallye. V čele hodnocení kamiónů už má jedenáctiminutový náskok na druhého Nizozemce De Rooye s Ivecem.

Video Tatra Buggyra Racing ze 3. etapy: 

 

Počasí jako na houpačce. Tak by se daly shrnout první dny závodu. V úterní čtvrté etapě s cílem v hlavním městě Kazachstánu Astaně, rozdělené na dva měřené úseky, čekalo na jezdce opět bláto i voda.  Martin Kolomý už na víc než čtyřech stech měřených kilometrech opět dokázal, že když technika funguje na 100%, dokáže zajet skvělé výsledky. První část etapy dokončil Kolomý na druhém místě za Holanďanem De Rooyem. „Připadám si jako doma v Milovicích, strašně tu prší a Tatra je jak jedna velká bahnitá koule. Zatím se nám ale jede fajn a všechno funguje, jak má,“ hodnotil začátek čtvrtého závodního dne rodák z Bruntálu.

Kolomý má při premiéře v závodě důvod k úsměvům

Druhý měřený úsek se ale povedl Kolomému ještě lépe a v závěrečných kilometrech dokázal De Rooye předskočit a získat náskok jednadvaceti sekund. „Ty úvodní etapy jsou hrozně zrádné a bahnité. Projíždíme hodně vody a skrytých děr, takže se snažíme jet na pohodu a zbytečně neriskovat. Je to fakt velmi nebezpečné a snadno se udělá chyba, která může být konečná. Zahlédli jsme slušně rozsekaný jeden z Peugeotů,“ komentoval Kolomý nehodu Peterhansela.„Když mi v cíli řekli, že jsme první, tak jsem byl překvapen, ale tak to v rallye občas je, že někdy míň je víc. Mám velkou radost, že Tatra funguje na 100%, chce to vydržet a přežít do dun,“ dodal na konci etapy spokojený vítěz etapy Martin Kolomý.

Peterhansel vypadl po nehodě z Top 10

Loeb je teď hlavním favoritem na vítězství

V čele kategorie aut má Francouz Sébastien Loeb s Peugeotem už víc než hodinový náskok.  Dosud druhý Stéphane Peterhansel klesl po nehodě ve čtvrté etapě až na dvanácté místo.

Ve středu se už hodně prořídlé pole jezdců vydá z Astany do města Semey. Závodníky čeká měřený úsek dlouhý 484 kilometrů. Jde o nejdelší měřený úsek na území Kazachstánu a celkově druhý v letošní Silk Way Rallye.

 

Výsledky 4. etapy – kamióny:

1.         KOLOMÝ         TATRA                         3:45:50

2.         De Rooy          Iveco                           +0:21

3.         Ardavičius      Iveco                           +1:56

4.         Nikolaev         Kamaz                         +8:02

5.         Mardějev        Kamaz                         +10:54

 

Výsledky po 4. etapě – kamióny:

1.         KOLOMÝ                     TATRA             10:30:57

2.         De Rooy                      Iveco                    +11:08

3.         Ardavičius                  Iveco                   +14:37

4.         Šibalov                        Kamaz                          +18:57

5.         Mardějev                    Kamaz                          +19:15

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha