Kolomý si ve třetí etapě Silk Way Rallye vzal zpět vedení

Martin Kolomý dojel s Tatrou ve třetí etapě druhý za Bělorusem Viazovičem na Mazu. A opět je lídrem hodnocení kamiónů.  

Video Tatra Buggyra Racing ze 2. etapy: 

 

Třetí závodní den byl posledním na území Ruska, konvoj se přesunul do kazažského Kostanaj. Kolomý už na mezičasech pohyboval jen několik vteřin za vedoucím Bělorusem, který své vedení uhájil až do cíle. Český pilot dojel se ztrátou necelé minuty.

Když se práší za kočárem

„Hodně rychlá etapa, konečně přestalo pršet, ale i tak to bylo hodně uklouzané. Phoenix přímo letěl. Navigačně jsme žádnou chybu neudělali a jsem rád, že jsme v cíli. Začíná se to pěkně rozjíždět, ale chleba se bude lámat později, proto si z průběžného vedení zatím moc nedělám,“ nenechal se unést Kolomý, který má v čele průběžného pořadí na Rusa Šibalova z týmu Kamaz náskok necelých tří minut.

Loprais nejspíš skončil

Aleše Lopraise táhl ve druhé etapě bagr

Druhý Čech v závodě Aleš Loprais měl v neděli technické problémy a nedojel do cíle druhé etapy. Podle týmové tiskové zprávy se podařilo opravit nefunkční spojku a chtěl v soutěži i s penalizací pokračovat. Ve výsledcích třetí etapy ale není, neobjevoval se ani na mezičasech. Podle zprávy Tatra Buggyry Racing týmu do třetí etapy nenastoupil.

Do čela kategorie aut se vrátil Sébastien Loeb z Francie, který díky nejrychlejšího času opět přeskočil krajana Stéphana Peterhansela. Oba jezdí za tým Peugeot.

V úterý soutěžící čeká první etapa v Kazachstánu s délkou přes 400 kilometrů. Odstartuje směrem do hlavního města Astany. Opět se pojede po rovinatých stepích, tentokrát ale ne tak podmáčených.

 

Výsledky 3. etapy – kamióny:

1.         Viazovič          MAZ

2.         KOLOMÝ         TATRA +0:55

3.         Van Genugten            Iveco   +3:39

4.         Sotnikov         Kamaz +4:34

5.         Mardějev        Kamaz +5:27

 

Výsledky po 3. etapě – kamióny:

1.         KOLOMÝ         TATRA 6:45:07

2.         Šibalov             Kamaz +2:40

3.         Sotnikov         Kamaz +5:13

4.         Mardějev        Kamaz +8:21

5.         Van Genugten Iveco   +10:41

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha