Druhý den Ondry Klymčiwa na Geocaching Rally – V tempu

Tak to bychom za víkend měli 1400 kilometrů ve 36 hodinách. Dakarský závodník na motorce Ondřej Klymčiw je na podobnou porci kilometrů zvyklý. Jenže v této soutěži musí stíhat průjezdní body se svými syny a jejich potřebami.

Na tachometru Škody Kodiaq posádky Ondry Klymčiwa rychle přibývají kilometry. O víkendu bylo na Geocaching Rally 2017 ve hře 42 bodů. Rozesety byly na mnoha místech České republiky. Jen namátkou: Lužické hory, Milovice, Krušné hory, Ústí nad Labem, Šumava i Jižní Morava. Náročné pro dospělé, natož pro rodinu s malými dětmi na palubě. Dobrá nálada ale tuhle sympatickou posádku rozhodně neopouští. Ani když musela do kempu zákazem okolo strážníků městské policie.

 

 

V pondělí čeká účastníky soutěže zahraniční mise na Slovensko a do Polska. A už teď jsme zvědaví, co u sousedů Klymčiwovi prožijí. Těšit se můžete na jejich další video.

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha