TÉMA: Lada Niva stokrát jinak

Legendární Lada 4×4 se vyrábí v takřka nezměněné podobě přes 40 let. Na český trh se dostávají evropské i ruské verze a v různých variantách. Znáte je všechny? A čím se liší? Máme pro vás manuál.

Hranatá, terénní, jedinečná. To je Lada 4×4, která sjíždí z výrobních linek ruského Avtovazu. Její odvozeniny sdílí s mateřskou předlohou kromě designu také stejnou techniku. Jde o osmiventilový zážehový čtyřválec s objemem 1,7 litru a výkonem 83 koní, stálý pohon 4×4 s mezinápravovou uzávěrkou, pětirychlostní manuál a také přídavnou redukční převodovku. Typická kabina s plastovou palubní deskou a přepínači v sovětském stylu se v ostatních verzích liší jen v detailech a výbavě.

Znáte všechny varianty a jejich ceny? Určitě nepropásněte náš exkluzivní SUV Magazín, kde najdete jedinečný průlet napříč modely této legendární východní legendy!

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 256 posts and counting. See all posts by Jan Majurník