Expedice Rumunsko – Pět statečných na východě

Dobrodruzi s pořádnými off-roady se vydali pokořit nástrahy Rumunska. Ale nebyla to výprava pro žádná terénní „másla“… Kvůli komplikacím na ukrajinských hranicích se všechny posádky potkali až téměř po týdnu od startu. 

Je krásný čtvrtek dopoledne a konečně nakládáme poslední tašku s jídlem. Nasedáme, otáčíme klíčkem a chvilku posloucháme vrnící šestiválec Toyoty HZJ78, až se nám do krve začnou vyplavovat endorfiny. Ano! Konečně sedíme v japonském tanku a míříme na Ukrajinu, k místu srazu naší expedice.

Hodiny ukazují skoro tři ráno a my dojíždíme na hraniční přechod v Uble. Kontrola na slovenské straně je bez problémů, a tak se hladce přes území blížíme na ukrajinskou stranu. Tady nastávají první komplikace. Dva z defenderů  také neprošli, takže se s nimi sejdeme až v Rumunsku.

Trable nakonec zvládáme, takže míříme do Pylypetsu, kde náš kamarád Leonid provozuje hotel. Cestou zastavujeme u vodopádu Šepot, projíždíme poloniny Krásnou i Svidovec, zastavujeme se na Koločavě ve skanzenu a brodíme řeky. Další den sjíždíme ze Svidovce do Jasině. Tankujeme, foukáme gumy a uháníme za kluky z defenderů.

Probouzíme se do chladného jitra vedle ševelícího rumunského potůčku. Při společné snídani plánujeme výjezd na horu Vârful Igniș. Hned po pár metrech nám kříží cestu spadlý strom, takže přichází na řadu motorovka.

A jak to bylo dál? Co se na autech rozbilo a jaké nástrahy si pro dobrodruhy připravila rumunská příroda? Celý příběh našeho čtenáře Tomáše Kukala najdete v zimním SUV Magazínu.

SUV Magazín

OffROAD 4x4magazín byl jedním z prvních titulů, jež jsme uvedli na trh. Přestože opravdových terénních vozů v posledních letech ubývalo, náš časopis měl stále své věrné čtenáře - možná i proto, že jiné tituly reagovali svým obsahem spíše na trend úspornějších vozů, kterým věnovali většinu prostoru.

SUV Magazín has 48 posts and counting. See all posts by SUV Magazín