TÉMA: Skauti v kanadách

Na hory, na chatu, znáte to. Klasické „kombíky“ uchvátili české zákazníky asi nejvíc ze všech automobilových karosářských variant. Světoví výrobci proto začali vyrábět i jejich vylepšené terénní verze. Přinášíme vám výběr nejzajímavějších kombi určených mimo zpevněné silnice.

Volvo V90 Cross Country

Švédské prostorné kombi 4×4 navrhli inženýři pro komfortní jízdu i mimo zpevněné povrchy. Masku chladiče s chromovým rámečkem doplňují plastové lemy a dvojité koncovky výfuku. Auto má zvýšenou světlou výšku, designová litá kola a spodní kryty nárazníků. V náročných podmínkách zajistí ideální trakci pohon všech kol s off-roadovým režimem, který nastaví vůz pro jízdu v terénu.

Seat Leon X-Perience

Španělského skauta vyrobila automobilka s důrazem na variabilitu a odolnost. Auto má ikonický vzhled s černým plastovým lemováním, řezané hrany a zpevněnou spodní část. Do exteriérové výbavy se dostaly také LED světlomety a sedm odstínů laku, včetně výrazné oranžové barvy.

Volkswagen Passat Alltrack

Passat Alltrack charakterizuje světlá výška 174 milimetrů a speciální úprava podvozku s volitelným adaptivním odpružením. Nabídne i speciální off-road mód. Díky nárazníku s ochranným krytem spodku vozu a rozšířeným bočním prahům má Passat lepší terénní průchodnost.

Všechny „skauty“ v kanadách a jejich podrobný popis najdete v zimním SUV Magazínu, tak pospíchejte do stánku!

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 248 posts and counting. See all posts by Jan Majurník