Volvo ukázalo další kombi do terénu, má hromadu asistentů

Švédský rodinný kombík V60 Cross Country představuje poslední přírůstek do nové modelové řady kombíků do terénu. Kromě pohonu 4×4 nabídne speciálně odladěný podvozek a řadu bezpečnostních asistentů, tolik typických pro švédského výrobce.

Světlá výška nového Volva V60 Cross Country je díky speciálně vyvinutému podvozku a odpružení o 75 mm vyšší než u běžného modelu V60. Součástí standardní výbavy je pohon všech kol, asistent řízení stability, elektronické řízení stability, kontrola trakce v zatáčkách a terénní jízdní režim Offroad. Standardní výbava vozu zahrnuje bezpečnostní systém City Safety s funkcí automatického brzdění a s dalšími asistenčními prvky, jejichž úkolem je pomoci řidiči vyhnout se potenciální nehodě. Systém dokáže rozpoznat chodce, cyklisty i velká zvířata.

Dále Volvo dostalo pomocníka pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist. Ve standardu šoféři uvítají ochranu proti neúmyslnému sjetí z vozovky nebo ochranu před srážkou s protijedoucím autem ve vedlejším pruhu. Ke zvýšení bezpečnosti přispěje také příplatkové varování před křížením cesty jiným autem.

Uvnitř najdete pokročilý infotainment systém Sensus Connect, který je plně kompatibilní s rozhraními Apple CarPlay, Android Auto a se sítí 4G. Zajišťuje stálé internetové připojení.

Nové Volvo V60 Cross Country bude dostupné s dvoulitrovým benzínovým motorem T5 AWD s výkonem 250 koní a ve dvoulitrové naftové variantě D4 AWD se 190 koňmi. V další fázi budou následovat mild-hybridní a plug-in hybridní varianty.

Foto: Volvo

 

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 248 posts and counting. See all posts by Jan Majurník