TEST: BMW X2 sDrive – Mnichovská motokára

Na pohled vypadá jako sportovní hatchback, ale proporcemi odpovídá SUV. Dynamické linie bavoráku doplňují loga sportovní divize M. Mnichovská motokára se signaturou sDrive má však poháněnou jen přední nápravu. Stačí to?

Nejmladší přírůstek rodiny BMW X dává okatě najevo svoje sportovní ambice. Německý crossover zdobí paket M Sport, jehož součástí je i metalický lak Misano Blue. Přední ledvinky, zamračené LED lampy nebo kulaté „andělské oči“ denního svícení podporují agresivní vzhled. Nasávací otvory v robustním nárazníku pomáhají chladit motor a brzdy a také snižovat aerodynamický odpor.

Zpracování kabiny si drží tradiční luxusní bavorský styl. Jde o digitální přístrojový štít s typickým „ekonoměrem“ nebo středový panel s natočenou obrazovkou a intuitivním grafickým rozhraním.

Ovládání dotykem nebo otočným voličem s touchpadem se vám rychle vryje pod kůži. Nepřeberné množství nastavení tak projedete poměrně rychle. Na cestách přijde vhod integrovaný head-up displej.

Jestli vás neuchvátila zkrášlující „emková cinkrlátka“, zbystřete. Mnichovská motokára dostala snížený podvozek s přepracovanými komponenty. Tvrdší odpružení těží především na hladkém asfaltu, kde nabídne očekávanou stabilitu a v kombinaci se značkovým obutím poslušně drží stopu.

Jde o skutečný sportovní crossover, nebo si BMW jen na něco hraje? Objevil se pod kapotou litrový tříválec, nebo se mnichovští inženýři nenechali unést davem? A jaká byla naše reálná spotřeba? To vše, zajímavosti k autu a sérii fotek z okruhu i nočního Hradce Králové najdete v podzimním čísle přepracovaného SUV Magazínu.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 248 posts and counting. See all posts by Jan Majurník