Třetí Hummer od Mil-Spec je pick-up, stojí přes 5 milionů

Třetí ručně stavěný Hummer navrhli sami zakladatelé automobilky Mil-Spec Automotive. Konfigurací ukazují tovární možnosti a minimalistickou filozofii značky. Moderní pojetí legendární čtyřkolky jde do prodeje za v přepočtu 5,4 milionu korun.

Karoserii čtyřdveřového pick-upu pokrývá matně šedé lakování After-Burner Grey s hrubou strukturou. Kompletní osvětlení zajišťují LED světla. Samotné tělo auta zmohutnělo do šířky o 177 milimetrů. Korba je dlouhá lehce přes metr. Zadní část tvoří ocelový hardtop s fixním oknem. Technici odstranili všechny exteriérové emblémy a nahradili je jediným logem MSA. Aluminiové zvýšené sání vyvedli do boku, aby nepřekáželo výhledu z kabiny.

Blatníky byly v rámci exteriérového balíčku rozšířeny o necelých 90 milimetrů a rozchod náprav narostl o 203 milimetrů. Novodobý Hummer nabídne 20palcová hliníková kola obutá na pneumatikách Nitto Ridge Grappler s rychlostním indexem do 160 kilometrů za hodinu a nosností 1800 kilogramů. Nevýhodou konfigurace může být absence rezervního kola.

Pod kapotou pracuje vidlicový osmiválcový turbodiesel Duramax. Motor koncernu General Motors s objemem 6,6 litru dosahuje maximálního výkonu 507 koní a točivého moment 1355 Nm. O řazení se stará šestistupňový automat Allison 1000. Manuálně ovládaná přídavná převodovka zajistí redukovaný pohon všech čtyř kol. Pro zastavení má auto k dispozici téměř 270milimetrové jednopístkové kotoučové brzdy bez systému ABS.

Víc o předělaném v Hummeru v příštím čísle SUV Magazínu.

Foto: Mil-Spec Automotive

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 256 posts and counting. See all posts by Jan Majurník