Kia Telluride na přehlídkovém molu zaujala off-road výbavou

Jihokorejská automobilka překvapivě odhalila předprodukční verzi osmimístného SUV Kia Telluride na velké módní přehlídce New York Fashion Week. Ačkoliv výrobce zatím technické detaily tají, auto ukázal se šestiválcem pod kapotou a zajímavou off-roadovou výbavou. Do prodeje v USA půjde pravděpodobně začátkem příštího roku.

Kia uzavřela partnerství s významným návrhářem Brandonem Maxwellem. Telluride designéři pro přehlídku oblékli ve stylu Maxwellovi jarní kolekce pro rok 2019.

Prostorné SUV dostalo off-roadové nárazníky, naviják, ochranné prahy, přídavné lampy, šnorchl, žebřík a rezervní kolo umístěné na pátých dveřích. Z původního showcaru si předprodukční verze půjčila design světel a masky chladiče. Auto je oproti konceptu delší a kulatější, zadek není tolik vertikální a příď působí jemnějším dojmem.

Kia stále tají většinu technických údajů. Ve srovnání se sedmimístným Sorentem je Telluride delší, širší a nabídne osm sedadel. Pod kapotou se objeví vidlicový šestiválec. SUV se bude vyrábět v továrně značky v severoamerickém městě Georgia.

Ceny a uvedení na zámořský trh dosud nejsou známé, první dodávky však předpokládáme začátkem příštího roku. Připomínáme, že originální koncept debutoval v roce 2016 na detroitském autosalonu.

Foto: Kia

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 256 posts and counting. See all posts by Jan Majurník