Seat testuje v Katalánsku Tarraco, pořád má ‚maskáče‘

Nejnovější přírůstek do rodiny SUV španělského Seatu debutoval v silničním provozu. Tarraco má ještě maskování, už 18. září se ale v Tarragoně ukáže zcela bez něj. Seat v ten den oficiálně završí svou ofenzivu v segmentu SUV, která začala v roce 2016 a v současnosti zahrnuje modely Ateca a Arona. V České republice budou první kousky modelu Tarraco u zákazníků koncem ledna 2019.

Tarraco je nejenom nejnovější, ale i zatím největším SUV od Seatu. Auto převeze sedm pasažérů a jeho zavazadlový prostor pojme 760 litrů.

Za volant pro testy v náročnějších podmínkách usedl vedoucí oddělení předběžného vývoje, patentů a inovací Štefan Ilijević. V souladu s označením nového modelu se vypravil na jízdu typickou středomořskou krajinou na periferii Tarragony.

„Tarraco si snadno poradí s kamenitým horským terénem, jehož svahy mají sklon až 70 %,“ říká Ilijević na zveřejněném videu z testů. „Pohon všech kol vyvolává dojem, že pro něj neexistují žádné limity.“

Největší SUV Seatu je pro případ nouze nově vybaveno asistentem pro případ převrácení, který automaticky odemkne dveře, vypne motor a aktivuje nouzové volání. Díky adaptivním tlumičům (DCC) zanechává podle Iljeviće také dojem dynamického vozu, s nímž můžete bez obav podnikat i dlouhé cesty. Víc v přiloženém videu.

Foto: Seat

SUV Magazín

OffROAD 4x4magazín byl jedním z prvních titulů, jež jsme uvedli na trh. Přestože opravdových terénních vozů v posledních letech ubývalo, náš časopis měl stále své věrné čtenáře - možná i proto, že jiné tituly reagovali svým obsahem spíše na trend úspornějších vozů, kterým věnovali většinu prostoru.

SUV Magazín has 48 posts and counting. See all posts by SUV Magazín