Renault nabírá směr Rusko. V Moskvě ukázal showcar Arkana

Francouzská automobilka Renault představila na mezinárodním autosalonu v Moskvě nový showcar. Masivní crossover kupé s kosočtvercem na masce se jmenuje Arkana. Jde o předobraz nového modelu v segmentu C, který Renault začne prodávat příští rok. Na trh se dostane nejprve v Rusku.

Showcar stojí na devatenáctipalcových kolech, má zvýšenou světlou výšku a široké podběhy kol. Baculatá karoserie na první pohled připomíná robustní SUV od německých sousedů ze Stuttgartu a Mnichova. Crossover by měl dostat pohon 4×4, o technice toho ale automobilka víc neprozradila.

„Myšlenka tohoto inovativního konceptu se zrodila v Rusku a na projektu se značnou měrou podílely ruské týmy skupiny Renault,“ uvedl Nicolas Maure, provozní ředitel Renaultu pro euroasijský region.

Podpis předních ledek přebírá design soudobých renaultů, linie bočních oken jsou zušlechtěny chromovaným lemováním. Arkana má nadto prosklenou panoramatickou střechou či dvojitou koncovku výfuku z hliníku.

Podle ředitele průmyslového designu v Renaultu Laurense van den Ackera spojuje nový crossover sílu a eleganci SUV a sedanu. „Dali jsme mu veškeré atributy značky Renault – svalnatý design, sílu a smyslnost našeho francouzského dotyku,“ dodal Acker.

Koncept vyvinula francouzská designová devize v Renaultu v těsně spolupráci s ruskými týmy automobilky. Rusko je druhým nejdůležitějším trhem Renault Group, která drží významný podíl v AvtoVAZu, výrobci Lady. Francouzi se chtějí směrem na východ ještě víc prosadit. Nový model začnou prodávat nejprve v Rusku, posléze v celém Společenství nezávislých států.

Foto: Renault

SUV Magazín

OffROAD 4x4magazín byl jedním z prvních titulů, jež jsme uvedli na trh. Přestože opravdových terénních vozů v posledních letech ubývalo, náš časopis měl stále své věrné čtenáře - možná i proto, že jiné tituly reagovali svým obsahem spíše na trend úspornějších vozů, kterým věnovali většinu prostoru.

SUV Magazín has 48 posts and counting. See all posts by SUV Magazín