Ford chystá ofenzívu v Číně, připravuje crossover Territory

Severoamerická automobilka to v Číně nemá s prodejem obzvlášť lehké. Manažeři Fordu proto připravili ambiciózní plán v podobě představení 50 nových modelů do roku 2025. Některé z nich mají být cenově dostupné crossovery. Prvním z nové éry značky je Ford Territory, který vznikl ve spolupráci s čínskou automobilkou JMC.

Podle zástupců výrobce byl vývoj crossoveru veden pracovníky Fordu. Číňané měli poskytnout pouze informace o tom, co se na tamním trhu prodává. Východní verze modrého oválu se přitom až nápadně podobá modelu Yusheng S330 od partnerské automobilky Jiangling Motors Corporation. Podle deníku Car News China je model Territory jen převlečeným čínským crossoverem.

Nešlo by o nic výjimečného. Skupina Volkswagen představila v rámci partnerství se státní automobilkou Anhui Jianghuai Automobile elektromobil Volkswagen Sol, což je kopie modelu JAC iEV7S.

USA ani Evropa

Pod kapotou Fordu Territory se objeví tři zážehové pohonné jednotky. Jde konvenční „benzíňák“, 48voltový mild-hybrid s Millerovým spalovacím cyklem a plug-in hybrid. Sesterský Yusheng má pohon 4×4, šestirychlostní automat a čtyřválcovou patnáctistovku s turbem naladěnou na 165 koní s točivým momentem 250 Nm.

Nový crossover bude sjíždět z výrobních linek továrny JMC Xiaolan v Nanchangu, která splňuje standardy značky Ford. Territory půjde do prodeje za rok. V současné době Ford prodává v Číně SUV modely Everest, Explorer, Edge, EcoSport a Kuga. Crossover Territory se do Evropy nebo Spojených států zatím nechystá.

Foto: Ford

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 244 posts and counting. See all posts by Jan Majurník