Prodloužený Mercedes-AMG G63 neprostřelí ani kalašnikov

Sériový Mercedes-Benz třídy G působí sám o sobě takřka nezničitelně. Od kol po střechu je vyrobený z hodně solidních materiálů. Kanadští inženýři společnosti Inkas však německý Geländewagen prodloužili a přidali silnou vrstvu pancíře. Výsledek? Terénní limuzínu za téměř 26 milionů korun neprostřelí ani legendární útočná puška AK-47.

Podle oficiálních údajů prodloužili Kanaďané rozvor sériového G63 AMG o 1,5 metru na téměř 4,4 metru. Auto má teď přes šest metrů na délku. Standardní pancéřování karoserie ochrání posádku proti průstřelu nábojem ráže 7,62 milimetru, které používá například ruská útočná puška Avtomat Kalashnikova 47. Upravený mercedes také odolá explozi dvou ručních granátů standardu DM-51.

Okolní perimetr hlídají infračervené a tepelné kamery. Záznamy se nahrávají na zabezpečené internetové úložiště. Akumulátor a řídicí jednotky dostaly ochranné moduly. Zesílení se dočkal také podvozek. Původní obutí nahradily nové runflat pneumatiky, které umožní pokračovat v jízdě i v případě jejich poškození.

V základní výbavě stojí čtyřmístný neprůstřelný off-road s balistickou ochranou sedmé úrovně jeden milion eur. To dělá v přepočtu necelých 26 milionů korun.

Víc si o pancéřovaném Mercedesu-Benz třídy G přečtěte v dalším čísle SUV magazínu. Vychází zkraje září.

Foto: Inkas

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 234 posts and counting. See all posts by Jan Majurník