Porsche omladilo Macan. Má vylepšený podvozek

Facelift luxusního SUV Porsche Macan podtrhly designové LED lampy a nové odstíny karoserie. Vylepšení se dočkal také podvozek a obutí. Listinu příplatků doplnila „cinkrlátka“ do interiéru a pokročilá bezpečnostní technologie. Propojení s mobilem přineslo navíc důležitého asistenta pro off-road ježdění.

Modernizované SUV přijíždí na designových litých kolech ve velikostech 20 a 21 palců. Disky jsou vybaveny přilnavějšími pneumatikami. Kvůli podpoře jízdní dynamiky zachovali konstruktéři širší zadní obutí. Stejné technické řešení používá například BMW u modelu X6 M50d. Změny se dočkal také podvozek, který teď poskytuje vyšší stabilitu i komfort.

Pro řidiče si připravili inženýři několik pokročilých bezpečnostních systémů. Za zmínku stojí asistent pro jízdu v koloně, což je vlastně rozšířená funkce adaptivního tempomatu, která autonomně ovládá akceleraci i brzdění auta. Pomocné elektromotorky zase dokážou jemně korigovat řízení v pomalém provozu.

Propojení s mobilním telefonem umožní posádce ovládat multimediální rozhraní hlasem, přijímat informace o dopravě v reálném čase nebo se připojit k internetovému úložišti. Softwarovou novinkou je aplikace Offroad Precision pro sledování i analýzu jízdy v terénu. Cenu zatím automobilka nezveřejnila. Světovou premiéru si SUV odbylo v Šanghaji.

 

Víc o novém Macanu si můžete přečíst v dalším čísle SUV magazínu. Vychází zkraje září.

 

Foto: Porsche

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 234 posts and counting. See all posts by Jan Majurník