Návrat Hummeru pokračuje. Novinka připomíná terénní batmobil

Off-roadisté, radujte se! Na scénu přijíždí další pravověrný „teréňák“ vybavený plně nastavitelným vzduchovým podvozkem i sedadly. Interiér nabídne kožené čalounění s hnědými dekoračními prvky. Jediným problémem je opět ceně – druhá série Launch Edition H1 stojí v přepočtu skoro šest a půl milionu korun.

Pamatujete si pilotní off-road Launch Edition H1 od společnosti Mil-Spec Automotive za 4,8 milionu? Automobilka se pochlubila svým druhým modelem v matně kevlarovém lakování Deep Sky Black. Sériové označení 002 představuje kompletní zakázkovou výrobu od prvního šroubku do posledního stehu.

„Výroba jednoho modelu trvá podle výbavy 45 až 90 dní. Letos chceme postavit ještě devět aut. Příští rok plánujeme celkovou produkci navýšit na 12 kusů za rok,“ řekl iSUV.cz šéf informačních technologií podniku Ian Broekman.

Podvozek „dvojky“ disponuje nastavitelným vzduchovým odpružením. Díky speciálním komponentům zavěšení si může řidič regulovat světlou výšku v rozmezí až 18 centimetrů. Jízdu v terénu usnadní litá kola s terénními pneumatikami, známé z prvního modelu Launch Edition H1. Pravobok karoserie zdobí zvýšené sání připomínající průmyslový komín.

Podle Iana Broekmana si model Launch Edition H1 objednávají převážně soukromé osoby. Někteří zákazníci berou auto jako předmět sbírky a několik z nich si Hummera s osmiválcovým dieselem pořídilo k dennímu ježdění. Výrobce totiž poskytuje na svoje terénní batmobily dvouletou záruku bez omezení kilometrů.

Drahý, hodně drahý

O vnitřní pohodlí cestujících se postarají vzduchem odpružená sedadla čalouněná několika druhy perforované kůže. Plně nastavitelné sedáky mají zabudovanou masážní funkci, výhřev i odvětrávání. Ve spojení s podvozkem nabídne posádce druhá série Launch Edition H1 vysokou míru komfortu na silnici i v terénu.

Auto má z výroby interiérový paket Executive 1a. Specifikace zahrnuje barevnou kombinaci na přání. Auto má uvnitř dvoutónový odstín černé včetně koženého čalounění a prošívaných dveřních výplní. Pro snadné nastupování najdete na sloupcích kožená madla. Temnému provedení kontrastují hnědé detaily rozeseté po kabině. Například ve formě odznáčku nebo brašny.

Nový majitel zaplatil za zlověstně vypadají Launch Edition H1 002 v přepočtu 6,4 milionu korun. Mil-Spec Automotive plánuje vlastní předváděcí akce napříč Spojenými státy a také na Blízkém a Středním východě už v roce 2019. Ve hře je také vstup na evropský trh.

 

Foto: Mil-Spec Automotive

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 234 posts and counting. See all posts by Jan Majurník