Nissan ukázal plážový dům na kolech. Má i rybářské pruty

Japonská automobilka Nissan si připravila pro vyznavače aktivního životní stylu plážový dům na kolech. Jde o velký pick-up Nissan Titan XD s kompletní výbavou, která zahrnuje i rybářské náčiní. Japonci předvedou svůj „obytňák“ veřejnosti na mezinárodním rybářském veletrhu v severoamerickém Orlandu.

Čerstvý koncept Nissan Titan XD z Mississippi má pod kapotou pětilitrový vznětový osmiválec Cummins s výkonem přes 310 koní. Řazení obstarává šestirychlostní automatická převodovka. V úpravě Surfcamp jde o pojízdný plážový bungalov s kompletní výbavou.

Pick-up standardně nabídne surfovací prkna i paddleboardy. Milovníky rybaření potěší výběr z několika druhů loveckých prutů. Na konci dlouhého dne stráveného pod sluncem čeká posádku sprcha napájená solárními panely. Po setmění stačí rozložit prostorný střešní stan s protisluneční clonou, na který se dostanete po dodávaném žebříku.

Díky sofistikovanému konstrukčnímu řešení nepotřebujete přívěs. Všechno příslušenství jde totiž skladovat v autě nebo na střešním nosiči Rhino-Rack.

Abyste se na pláž dostali za každých podmínek, nainstalovali technici Nissanu zvýšené odpružení od společnosti Icon. Off-roadové disky Alpha jsou vybaveny speciálními pneumatikami Nitto Ridge Grappler.

Kovový „pevnosťák“ ze série Fab Four Vengeance nahradil sériový plastový nárazník. Karoserii vyzdobili designéři retro polepem inspirovaným stylem „angličáků“ Hot Wheels. Přídavné osvětlení poskytnou integrované LED lampy.

Off-roadoví pionýři

Nejde o první odvážný model japonské korporace. V květnu letošního roku ukázala automobilka upravenou čtyřkolku Nissan Armada Mountain Patrol. Terénním konceptem otevřel výrobce off-roadovou sezónu ve Spojených státech.

Za zmínku stojí i severoamerický Nissan Smokin‘ Titan. Černobílý pick-up je určený pro všechny nadšence do grilování. Auto přijíždí s kompletní výbavou pro barbeque, včetně kuchyně s lednicí.

Pro Evropu si produktivní japonská automobilka připravila unikátní Navaru AT32, která vznikla ve spolupráci se společností Arctic Trucks.

Foto: Nissan

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 234 posts and counting. See all posts by Jan Majurník