Chevrolet Blazer je SUV ve stylu sportovního Camara

Severoamerická automobilka Chevrolet představila svoje nejosobitější SUV. Jmenuje se Blazer a designem připomíná sportovní Camaro. Jeho pekelnou vizáž doplňuje volitelný atmosférický šestiválec s výkonem 305 koní.

Výrobce nabídne své osobité SUV ve sportovní i prémiové variantě. Model RS přijíždí s temně černými mřížkami masky chladiče, zatímco luxusní verze Premier má chromový dekor. Přední část Blazeru připomíná Camaro, hlavně široká maska a úzké světlomety s LED denním svícením.

Karoserii navrhli designéři v ostrém stylu. Jednotlivé díly jsou zkosené kvůli aerodynamice. Výrazný prolis najdete na bocích dveří. Standardní výbava zahrnuje 18“ litá kola, nejvyšší nabídne jednadvacítky. Zezadu je Blazer střídmější a připomíná spíš větší SUV Chevrolet Traverse.

V rámci interiéru se zákazníkům otevírají možnosti personalizace. Automobilka nabídne několik barevných variací pro každý výbavový stupeň. A i uvnitř najdeme odkaz na Camaro, například kulaté výdechy topení na palubní desce.

Šestiválec a čtyřkolka

V interiéru je také elektronicky uzamykatelná přihrádka, šest USB portů, slot pro bezdrátové dobíjení, internetové připojení a boční okna ovládaná na dálku. Výbava RS a Premier má navíc bezdotykově ovládané páté dveře a volitelný adaptivní tempomat.

Do kufru zastavěli technici kolejnice s posuvnou dělící mříží. Ta minimalizuje pohyb nákladu při jízdě. Maximální objem kufru je 1818 litrů. Mezi příplatky je mimo jiné panoramatická střecha nebo asistent pro jízdu s přívěsem, který je dostupný pro Blazer vybavený vidlicovým šestiválcem s objemem 3,6 litru, 305 koni a 365 Nm točivého momentu.

Základní zážehový čtyřválec s objemem 2,5 litru naladil Chevrolet na 193 koní a 255 Nm. Obě pohonné jednotky s přímým vstřikem jsou vybaveny systémem stop/start a spolupracují s devítirychlostním automatem. SUV s motorem V6 utáhne „na kouli“ až 2040 kilogramů. Kromě předního pohonu nabízí automobilka i čtyřkolku, přičemž systém 4×4 umí zadní nápravu při nepoužívání úplně odpojit a šetřit tak palivo.

Ve výlohách autosalonů se Chevrolet Blazer objeví začátkem roku 2019. Zatím bude dostupný jen pro USA.

Foto: Chevrolet

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 234 posts and counting. See all posts by Jan Majurník