Hummer H1 je zpět, přestavba stojí skoro pět milionů

Milovníci off-roadu mohou jásat, terénní Hummer H1 s vojenskými kořeny se vrací zpátky v podobě modelu Launch Edition H1. Společnost Mil-Spec Automotive renovuje původní Hummery H1 a patřičně je vylepšuje. Za přestavbu zaplatíte necelých pět milionu korun. Co všechno dostanete a kolik stojí ojetý Hummer H1 na severoamerickém trhu?

Pod kapotu zastavují inženýři vidlicový osmiválcový turbodiesel s objemem 6,6 litru. Masivní motor Duramax má výkon přes 500 koní a točivý moment 1355 Nm. Pohonná jednotka spolupracuje se šestirychlostním automatem Allison 1000.

Podvozek je vybaven nezávislým zavěšením všech čtyř kol se zesílenými poloosami s pevně přidělanými diferenciály. Na litých kolech ve vojenském stylu jsou obuty terénní pneumatiky s hrubým dezénem. Na konci výfukového systému najdete tepelně upravené devíticentimetrové koncovky.

Karoserii Launch Edition H1 pokrývají pláty vyrobené z leteckého hliníku. Ty jsou nabarveny speciálním texturovaným lakem. Podvozek zase chrání keramický povlak a kovové pláty. Firma kromě kompletní generální opravy podvozku namontuje na auto také zesílené pevnostní nárazníky dopředu i dozadu.

Ruční šití, nerezová ocel

Interiér působí o něco luxusněji. Kromě hliníku je uvnitř také ručně šité kožené čalounění sedadel, audiosystém JL Audio, LED osvětlení, couvací kamera a dvojité USB porty pro posádku. Pro řidiče je připravena satelitní navigace, moderní sloupek řízení, hlasitý klakson a pedály i hlavice ovládací páky přídavné převodovky z leštěné nerezové oceli.

Znovuzrozený Hummer H1 je k dispozici ve čtyřdveřové variantně, včetně karoserie pick-up. Dále ve dvoudveřové verzi s hardtopem a prodlouženou korbou.

Jediný problém je v ceně. Mil-Spec Automotive Launch Edition H1 startuje na ceně v přepočtu 4,8 milionu korun. Úpravci však musíte ještě dodat originální Hummer 1 k přestavbě.

Na trhu s ojetými auty ve Spojených státech stojí základní Hummer H1 od 30 tisíc amerických dolarů (664 tisíc korun). Za lepší kousky zaplatíte i 50 tisíc (1,1 milionu korun). Cena vrcholových specifikací v excelentním stavu se vyšplhá až ke 100 tisícům, tedy v přepočtu na koruny skoro k milionu a čtvrt.

Foto: Mil-Spec Automotive

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 237 posts and counting. See all posts by Jan Majurník