Omlazený Jeep Renegade dostal litrový tříválec

Kompaktní crossover Jeep Renegade modelového roku 2019 představila skupina FCA na letošním turínském autosalonu. Přepracované SUV nabídne vyspělejší design a nové motory, hlavně litrový tříválec. Spekuluje se také o nasazení hybridní verze. S diesely zástupci automobilky u modelu pravděpodobně nepočítají.

Skupina FCA odhalila svůj omlazený kompaktní crossover Jeep Renegade. Auto působí agresivněji a dospěleji. V nabídce se objevila také LED světla, podobná jako u Wrangleru. Čelní maska s chromovými lamelami dodává autu masivnější výraz. Inženýři kompletně přepracovali přední nárazník a instalovali do něj větší mlhovky. Spodní maska ještě nasává vzduch po stranách stylovými trojúhelníkovými otvory.

Zezadu se téměř nic nezměnilo, natož světla v typickém křížkovém designu. Vzhledem svítilen se mimochodem inspirovala také nová Dacia Duster. Pod registrační značkou pak zaujme výrazné otevírací madlo pátých dveří.

Pod kapotu se dostane nový litrový tříválec s výkonem přes 120 koní. Vyznavači přeplňovaných čtyřválců se mohou těšit rovnou na dva agregáty s objemem 1,3 litru. První z nich překročí výkon 150 koní a druhý dokonce 180 koňských sil. K otázce dieselových motorů se zástupci skupiny FCA nevyjádřili. Ve Spojených státech ale zachytili fotografové testovací mulu hybridní verze modelu Jeep Renegade.

Do prodeje půjde nový Renegade už letos spolu s novým Wranglerem a modelem Cherokee.

Foto: Jeep

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 237 posts and counting. See all posts by Jan Majurník