Nová Škoda se jmenuje Kamiq, bude jen pro Čínu

Mladoboleslavská Škoda Auto ukázala těsně před zahájením autosalonu v Pekingu svůj nový model Kamiq. Městský crossover odhalila na českém velvyslanectví, po Kodiaqu a Karoqu je to třetí SUV značky. Novinku chce český výrobce prodávat pouze v Číně. Na trh se tam dostane ještě letos.

Malá škodovka vychází z designového jazyka novodobých modelů. Má vertikálně zdvojená žebra, lampy s krystalickými prvky a kubisticky řezané linky na karoserii. Světlomety jsou vpředu i vzadu mohutnější než u Kodiaqu nebo Karoqu.

Premiéra Škody Kamiq

Kamiq má na délku 4390 mm, je tedy jen o kousek delší než Karoq. Rozvor činí 2610 mm. Auto pohání zcela nově vyvinutý benzinový motor o objemu 1.5 litru s výkonem 81 kW a točivým momentem 150 Nm. Spřažený je se šestistupňovou automatickou převodovkou.

Škoda novým modelem cílí na mladé řidiče žijící ve městech, kteří se „nechtějí vzdát svého digitálního životního stylu ani při jízdě autem a vyžadují moderní řešení konektivity“. Kamiq se asijskému trhu plně přizpůsobí, a to například systémem hlasového ovládání od lokálního asijského výrobce, které rozumí regionálním čínským dialektům.

Čínský trh je pro Škodu stěžejní, platí za největší odbytiště značky. Loni tam mladoboleslavský výrobce dodal na 325 tisíc aut. V Šanghaji měl loni premiéru koncept škodováckého elektromobilu Vision E, teprve poté se ukázal na autosalonu ve Frankfurtu.

Škoda Kamiq vedle Kodiaqu a Karoqu

Matěj Skalický

Autoliebhaber, externí redaktor. Od roku 2011 reportér Českého rozhlasu informující o světovém dění, vědě a technice a automobilovém průmyslu. Absolvent žurnalistiky na Univerzitě Karlově a student politologie v Hradci Králové.

Matěj Skalický has 43 posts and counting. See all posts by Matěj Skalický