Range Rover SVAutobiography 2018: Business class

Jaguar Land Rover představil v Los Angeles luxusní Range Rover SVAutobiography 2018. Novinka má zadní sedadla nastavitelná ve 24 směrech, masáž horkými kameny nebo vyhřívanou opěrku nohou.

Na ulici vypadá impozantně

Nový model přináší kombinaci výborného zpracování a moderních technologií. U modelu Range Rover SVAutobiography se ještě zvýšil komfort díky novým technologiím. Zadní sedadla Executive Class jsou nastavitelná ve 24 směrech a patří k hlavním prvkům tohoto luxusního modelu. V kombinaci s prodlouženým rozvorem náprav nabízejí prostor pro nohy větší než 1,2 m.

Rozmazlovací výbava

Součástí výbavy jsou také opěradla nastavitelná v rozsahu 40 stupňů, masáž horkými kameny i vyhřívaná opěrka nohou. Zadní pevně uložená středová konzole prodlužuje celkovou délku kabiny. Nový model zároveň nabízí cestujícím možnost zavřít zadní dveře pouze stisknutím tlačítek na zadní konzole. Elektricky výsuvné zadní stolky a integrované obrazovky multimediálního systému dají možnost používat internetové připojení 4G a WiFi hotspot.

 

 

Luxus do detailů

Chladicí box ukrytý mezi zadními sedadly je schopný pojmout dvě láhve vína nebo čtyři láhve o objemu 600 ml. Exkluzivní hodinky Zenith inspirované modelem Elite 6150 jsou umístěné na zadní středové konzole. Jejich rýhovaný rámeček ladí s povrchem tlačítka startování motoru, voliče automatické převodovky a pedálů. „Range Rover SVAutobiography je ztělesněním luxusu, komfortu a prvotřídního zpracování. Tento vůz dokládá zaměření na detail, které je charakteristickým znakem pro naše nejluxusnější SUV po téměř padesát let,“ připomněl šéfdesigner Land Roveru Gerry McGovern.

Zadní místa v Range Roveru SVAutobiography 2018

„Označení SVAutobiography je určeno pro naše nejluxusnější auta, stejně jako označení SVR patří nejrychlejším a SVX v terénu nejschopnějším variantám. Příchod vylepšeného Range Rover SVAutobiography posiluje luxusní část naší rodiny SV,“ doplnil výkonný ředitel Jaguar Land Rover Special Operations John Edwards.

Čtyřlístek silných motorů

V nabídce čtyř pohonných jednotek je také nový moderní plug-in hybridní systém schopný ujet v čistě elektrickém režimu až 51 kilometrů a vylepšený kompresorem přeplňovaný zážehový motor, který disponuje výkonem 565 koní.

Nabídka motorizací pro SVAutobiography:

Engine Výkon (k) Točivý moment (Nm) CO2 (g/km)
3.0L TDV6 258 600 182
4.4L SDV8 339 740 219
2.0L Si4 PHEV (P400e) 404 640 64
5.0L V8 S/Charged SVAutobiography 565 700 294

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha