Autosalon Frankfurt 2017: Bez SUV automobilka neexistuje

Frankfurtský autosalon potvrzuje tvrdý nástup SUV vozů. Ty jsou v expozicích upřednostňovány. I premiéry se týkají především „esúvéček“. Tady jsou některé z nich společně s novým pick-upem od Mercedesu.

C3 Aircross

C3 Aircross bude mít pět variant motorů

Novinka od Citroënu nebude mít pohon 4×4. Suplovat ho bude systém Grip Control, tedy volba jízdních režimů podle povětrnostních podmínek i povrchu, po kterém se pohybuje. Pod kapotou budou tři benzínové varianty s možností šestistupňové automatické převodovky a dva diesely s manuálním řazením. Ceny nového kompaktního SUV Citroën C3 Aircross pro český trh zatím nebyly zveřejněny.

Volkswagen T-Roc

Červenobílý Volkswagen T-Roc

Do základní výbavy modelu se vešly systémy „Front Assist“ pro upozorňování na překážky před vozem s funkcemi nouzového brzdění City a rozpoznáváním chodců, multikolizní brzda i asistent pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“. Nový T-Roc bude nabízen s úspornými přeplňovanými motory, třemi benzínovými (TSI) a třemi diesely (TDI). V závislosti na zvoleném motoru bude na výběr kombinace pohonu předních nebo všech kol a mechanické převodovky nebo sedmistupňové dvouspojkové převodovky DSG. Na trh v České republice se Volkswagen T-Roc dostane na začátku roku 2018.

Hyundai Kona

Hyundai Kona má úzké a šikmé světlomety

Kona dlouhá bezmála 417 centimetrů bude mít pod kapotou přeplňovaný litrový tříválec o výkonu 88 kW (120 k) se zrychlením z nuly na 100 km/h za 12 sekund. Druhou možností bude přeplňovaná šestnáctistovka, která pohání současný model Tucson s výkonem 130 kW (177 k) kombinovaná s automatickou sedmistupňovou převodovkou. Tato varianta dostane pohon všech kol.

Jaguar E-Pace

Jaguar E-Pace vypadá z profilu velmi atraktivně

Pětimístné kompaktní SUV E-PACE je prvním modelem, který může být vybaven novým systémem pohonu všech kol od Jaguaru Active Driveline. Předběžná cena modelu E-PACE se vešla o 33 tisíc korun pod milion korun. Do prodeje se novinka dostane v lednu 2018.

Mercedes třídy X

Mercedes X má vinuté pružiny na obou nápravách

Nový německý pick-up Mercedes-Benz X-Class je převlečeným Nissanem NP300 Navara. Na rozdíl od Japonců ale Mercedes nasadil odpružení na vinutých pružinách pro obě nápravy. Třída X se začne prodávat letos v listopadu na německém trhu se základní cenovkou 37 294 eur (cca 977 102 Kč).

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha