Autosalon Frankfurt 2017: Předpremiéra SUV koncernu VW

Německý koncern Volkswagen tradičně v předvečer světového autosalonu ve Frankfurtu ukázal vybraným novinářům své novinky. Kromě Škody Karoq jsme si tak mohli prohlédnout kompaktní Seat Arona i novou generaci Porsche Cayenne. Překvapením bylo SUV určené pro americký trh.

VW Atlas odpovídá americkému vkusu

Volkswagen Atlas

Designově se tohle SUV od ostatních výrazně lišilo. Přídí připomíná pickup Amarok. Vystavený Atlas měl benzínový motor 3,6 FSI s výkonem 206 kW (276 koní) a osmistupňovou automatickou převodovku.

 

Nový Cayenne dostal úzká zadní světla

Porsche Cayenne

Cayenne třetí generace byl jedním z nejobletovanějších aut na představení novinek koncernu VW. Porsche přišlo s kompletně nově vyvinutým SUV s novou koncepci poháněcí soustavy a podvozku. Přepracován byl i koncept zobrazování a ovládání vozu pro širší individualizaci mezi sportovním a komfortním nastavením.

Malé SUV Seat Arona

Seat Arona

Na délku má Arona 414 centimetrů, což je o 8 centimetrů víc než u nového modelu Ibiza. Arona ale disponuje 10 centimetry výšky navíc, takže nabízí nejen vyšší světlou výšku pro dobrodružství mimo zpevněné cesty, ale také větší prostor pro hlavu na sedadlech vpředu i vzadu, a především větší zavazadlový prostor s objemem 400 litrů. Všechny motory, tři benzínové a dva diesely, mají přímé vstřikování paliva, přeplňování turbodmychadlem a automatický systém stop-start.

 

Červená Škoda Karoq s doprovodem

Škoda Karoq

Mladoboleslavská automobilka na autosalonu zveřejní cenu nejlevnějšího modelu. Novinka na český trh vstoupí ještě na podzim.

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha