Hravé SUV Volkswagen T-Roc se poprvé odhaluje

Jen pár dní zbývá do světové premiéry menšího SUV z Wolfsburgu s názvem T-Roc. Crossover bude barevný, hravý a stylový. A taky menší než model Volkswagen Tiguan. Automobilka zveřejnila jeho první oficiální video.

 

 

Volkswagen T-Roc bude k mání ve dvoubarevném provedení

T-Roc nabídne velmi výrazný design s využitím barev a chromových částí i linek na karoserii. Video ukazuje karoserii s dvoubarevným lakováním. Na poměrně symetrické přídi designéři oddělili světla pro denní svícení a zároveň ukazatele směru od světlometů a umístili je do nárazníku. T-Roc proto bude mít originální světelný podpis ve tmě.

Uvnitř gejzír barev

Zadní partie opticky vůz zvětšují

V interiéru bude možné volit různobarevné provedení, k dispozici bude mnoho doplňků a prvků individualizace vozu. T-Roc dostane moderní prvky výbavy, mezi nimi třeba virtuální přístrojový štít, parkovací asistenty i automatickou dvouspojkovou převodovku DSG. Pod kapotou bude asi nejčastěji mít nový benzínový motor 1,5 TSI. Volkswagen později přijde i se sportovní verzí R a také mild-hybridem se 48voltovým systémem.

Předprodej Volkswagenu T-Roc začne v České republice v říjnu, na trh bude uveden na začátku roku 2018. Světová premiéra modelu je naplánována na středu 23. srpna na 20:00. Sledovat ji můžete on-line na webech:

Němčina: http://volkswagen.gomexlive.com/vw_live_pk/?lang=de

Angličtina: http://volkswagen.gomexlive.com/vw_live_pk/?lang=en

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha