V prodeji Ford F-250 2014 s nájezdem 790 000 km!

Většinou se o těchto vysokých nájezdech můžeme dočíst v souvislosti s českým etalonem, motorem 1.9 TDI 66 kW, který jezdil v každé „druhé“ Octavii. V Kanadě se nedávno objevil na prodej pick-up Ford F-250 XLT z roku 2014 s nájezdem 791 374 km.

Kilometry jsou znát

I přes svůj vysoký nájezd si auto stále stále drží neuvěřitelně vysokou cenu 23 995 dolarů (525 490 Kč), podívejte se sami na inzerát. A to má má najetou vzdálenost na Měsíc a zpátky. Navíc na něm najdete i některé další neduhy. Korba je zralá na renovaci, jelikož se na ni tuny odvezeného materiálu patřičně podepsaly. Řidičovo sedadlo a volant by jistě také zasloužili omlazení. Na druhou stranu celkově auto působí relativně zachovalým dojmem. Původní majitel se k němu choval rozhodně lépe, než chlapík na tomhle videu.

Motor evidentně běží

Bohužel nikde v popisu není uvedeno, jak na tom motor ve skutečnosti je. Dieselový vidlicový osmiválec POWER STROKE 6.7 litru si podle fotografie drží volnoběžné otáčky na 600 ot. / min a na palubce nesvítí žádná varovná kontrolka. Tento agregát je známý svými vysokými nájezdy a s pravidelným servisem pro něj, jak vidno, 800 000 km není problém. Podrobnější informace inzerát nenabízí ani o šestirychlostním automatu. Z další výbavy najdeme v autě krabici na nářadí, tažné zařízení, autorádio s CD, systém Microsoft Sync, připojení přes Bluetooth, ovládání na volantu a klimatizaci.

Soukromý vesmírný závod

Redakce amerického magazínu theDrive.com zavolala do dealerství, kde tento skvost mají. Prodejce nejdřív ani netušil, že mají na skladě pick-up s tak vysokým nájezdem. Po prostudování dokumentace dostali novináři upřesnění, že F250 XLT 4×4 byl vykoupen teprve nedávno a sám prodejce přišel s vlastní teorií, proč stihl původní majitel najet od roku 2014 tolik kilometrů. Buď se zúčastnil vlastního vesmírného závodu nebo zkrátka využíval auto na velmi dlouhé trasy, protože na korbě jsou zbytky po externím nosiči rezervního kola a po přídavné palivové nádrži.

Foto: Tibury Auto Sales

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 246 posts and counting. See all posts by Jan Majurník