„Týraná“ Toyota Hilux z pořadu Top Gear nalezena

Před 14 lety se Jeremy Clarkson snažil v pořadu Top Gear zcela zničit Toyotu Hilux proslulou odolností v terénu. To se mu ale úplně nepovedlo. Tento vůz, který prošel doslova demolicí, můžete teď vidět v jedné z největších turistických atrakcí ve Velké Británii.

Možná si na to vzpomenete. A pokud ne, máme pro vás dvě připomínková videa. V pátém díle třetí série pořadu Top Gear se Jeremy Clarkson a James May snažili zlikvidovat auto, o kterém se mezi off-roaďáky mluvilo jako o nezničitelném. Pokusili se ho spálit, utopit v moři, rozbít demoliční koulí, svrhli na něj z výšky karavan a dokonce pod ním nechali vyletět do vzduchu věžák.

 

 

Auto všechno toto mučení přežilo a po každé bylo schopné nastartovat a rozjet se. Za to si vysloužilo neustálou přítomnost ve studiu Top Gearu, které ale po odchodu moderátorů Clarksona a Maye prošlo řadou změn. Legendární pick-up ale naštěstí na vrakovišti neskončil a stal se součástí výstavy World of Top Gear v Národním motoristickém muzeu v Beaulieu nedaleko britského Southamptonu.

 

 

Svět podle Top Gearu

Ve World of Top Gear můžou návštěvníci obdivovat sbírku aut, která v této slavné show vystupovala. Nedávno prošla expozice obnovou, aby odrážela změny v programu spojené s výměnou moderátorů, kterými jsou teď Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid.

World of Top Gear nabízí spoustu různých atrakcí – The Challenge Gallery, Heritage Corridor Timelide, kde se seznámíte se čtyřicetiletou historií této motoristické show, i Test Track Challenge, kde si můžete vyzkoušet řízení aut na dálkové ovládání. Kromě toho tam je také speciální místo na focení selfíček i simulátor Top Gear. A hala Enormodrome je replikou televizního studia, kde se pořad natáčí.

Zrození národního muzea motorismu

Poničený Hilux v muzeu World of Top Gear

World of Top Gear v rezidenci Beaulieu je součástí expozice Národního motoristického muzea, kde je k vidění víc než 250 automobilových skvostů. Historie muzea se datuje do roku 1952, kdy lord Edward Montagu zpřístupnil veřejnosti palác i zahrady a vystavil tam pět vozů svého otce, milovníka a propagátora motorismu.

Tato první skromná kolekce se následně díky všeobecnému zájmu veřejnosti rozrostla v bohatou sbírku, která roku 1972 získala status Národního motoristického muzea. Dnes představuje jednu z největších tamních turistických atrakcí.

 

SUV Magazín

OffROAD 4x4magazín byl jedním z prvních titulů, jež jsme uvedli na trh. Přestože opravdových terénních vozů v posledních letech ubývalo, náš časopis měl stále své věrné čtenáře - možná i proto, že jiné tituly reagovali svým obsahem spíše na trend úspornějších vozů, kterým věnovali většinu prostoru.

SUV Magazín has 47 posts and counting. See all posts by SUV Magazín