Mitsubishi chystá nový model, bude to crossover-MPV

Japonská automobilka Mitsubishi oznámila, že na podzim odhalí zcela nový model. Celosvětovou premiéru bude mít kompaktní crossover-MPV na 25. ročníku indonéského mezinárodního autosalonu. V Indonésii se bude novinka také vyrábět.

Mitsubishi zatím k chystanému modelu nezveřejnilo mnoho detailů. Podle automobilky zaujme širší a objemnější karosérií než podobná MPV dané třídy. A vyšší světlá výška zase vůz srovnává s konkurenty z řad SUV. Na zveřejněných snímcích robustní karoserie je vidět poměrně odvážný design vycházející z novodobé vizuální identity Mitsubishi zvané Dynamic Shield.

Mitsubishi chystá crossover-MPV

„Nový model pyšnící se všestranným interiérem a skvělým obestavěním prostoru přinese na lokálním trhu v dané třídě nejvíce místa pro pohodlnou přepravu až sedmi osob. Umožní též rychlé a chytré změny uspořádání interiéru pro převoz nejrůznějšího nákladu,“ uvedla v tiskovém prohlášení japonská automobilka.

Naznačila tak, že model bude zatím určený jen pro asijské trhy. Nový model se bude vyrábět v novém indonéském závodu v prefektuře Bekasi provincie Západní Jáva. Poprvé se ukáže na autosalonu v indonéském městě Tangerang 10. srpna.

Přijde i Eclipse Cross

Mitsubishi Eclipse Cross přijede na jaře

Mitsubishi na konci října začne vyrábět také nový model Eclipse Cross. Evropa bude pro sportovní SUV podle automobilky jeden z hlavních trhů. Cena ještě není jasná, do České republiky se auto dostane v prvním čtvrtletí příštího roku.

„V první fázi uvedeme model s motorem 1.5 turbo, což je úplně nový benzinový motor. A později, od jara příštího roku, dáme na trh verzi s modernizovaným motorem 2.2 DiD původem z Outlanderu,“ řekl v rozhovoru pro iSUV.cz generální ředitel dovozce vozů Mitsubishi pro český a slovenský trh Martin Saitz.

Dodal, že Eclipse Cross bude jedním z modelů, který dostane i hybridní pohon. „A do budoucna se u něj uvažuje i o čistě elektrickém pohonu,“ nastínil Saitz.

SUV Magazín

OffROAD 4x4magazín byl jedním z prvních titulů, jež jsme uvedli na trh. Přestože opravdových terénních vozů v posledních letech ubývalo, náš časopis měl stále své věrné čtenáře - možná i proto, že jiné tituly reagovali svým obsahem spíše na trend úspornějších vozů, kterým věnovali většinu prostoru.

SUV Magazín has 48 posts and counting. See all posts by SUV Magazín