Škoda začala vyrábět SUV Karoq, u zákazníků bude v říjnu

První Škoda Karoq sjela z výrobní linky v královéhradeckých Kvasinách. Nové kompaktní SUV domácí automobilky se k zákazníkům dostane v říjnu. Škodovka od roku 2015 investovala do rozšíření východočeského závodu kvůli výrobě vozů SUV už jedenáct miliard korun.

„V posledních měsících se celý náš tým na zahájení výroby nového modelu SUV intenzivně připravoval,“ řekl při zahájení výroby Škody Karoq Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škodovky za oblast výroby a logistiky. Karoq se v předprodeji nabízí ve dvou vyšších výbavových stupních. Nejlevnější výbava Active bude v ceníku až na podzim. V předprodeji vyjde Karoq minimálně na 530 tisíc korun.

U zákazníků bude nový Karoq v říjnu 2017

Škoda Karoq měla premiéru v polovině května letošního roku ve Stockholmu. Design se nese v podobném duchu jako u většího Kodiaqa, oproti kterému je  novinka o zhruba 30 centimetrů kratší.

Na výběr je pět variant motorů s výkonem od 85 kW (115 k) až do 140 kW (190 k). Kromě toho má Karoq například zadní sedadla se systémem VarioFlex nebo virtuální pedál pro bezdotykové otevírání pátých dveří. Jako první škodovka v historii dostane digitální přístrojový štít.

Závod v Kvasinách je jedním ze tří škodováckých výrobních provozů v Česku. Má zhruba osm tisíc zaměstnanců. Vedle Karoqa tu Škoda vyrábí i modely Superb, Superb Combi a Kodiaq. V minulosti se tu dělal Yeti a už na počátku 30. let 20. století Jawa 700. Škodovka tu v roce 1947 začala vyrábět původního Superba. Do budoucna chce, aby z výrobních linek v Kvasinách sjíždělo ročně až 295 tisíc aut.

Víte, že… Mezi hlavní konkurenty Karoqa patří Nissan Qashqai, sesterský Seat Ateca, Mitsubishi ASX či Mazda CX-3. Na podzim na trh přijde i malé SUV od Hyundai, jmenovat se bude Kona. Kia pak chystá do prodeje uvést model Stonic.

Škodovka plánuje v příštích letech ještě výrazněji investovat do segmentu vozů SUV. Už za dva roky chce také na trh přijít s prvním autem na elektřinu. Má jít o plug-in hybridní Superb.

SUV Magazín

OffROAD 4x4magazín byl jedním z prvních titulů, jež jsme uvedli na trh. Přestože opravdových terénních vozů v posledních letech ubývalo, náš časopis měl stále své věrné čtenáře - možná i proto, že jiné tituly reagovali svým obsahem spíše na trend úspornějších vozů, kterým věnovali většinu prostoru.

SUV Magazín has 47 posts and counting. See all posts by SUV Magazín