Škoda Yeti vládne českému SUV trhu. Druhý je Kodiaq

Kategorie SUV neúnavně nabírá na popularitě. Letos se v České republice prodalo už přes třicet tisíc vozů SUV. Prozkoumali jsme statistiky Svazu dovozců automobilů a připravili žebříček deseti nejprodávanějších SUV za první pololetí letošního roku.

10. Suzuki Vitara

Foto: Suzuki

Vitara před sebe nepustila například velmi oblíbené Mitsubishi ASX nebo Nissan Juke. Láká na přívětivou cenu, nízkou spotřebu a tradiční rysy automobilky. V testech bezpečnosti navíc získala maximální pětihvězdičkové hodnocení. Na pomyslnou hranici tisíce prodaných kusů sice Vitara nedosáhla, i tak je ale její umístění úspěchem.

Prodaných kusů: 948

Cena: od 386 700 Kč

9. Kia Sportage

Foto: Kia

Sportage se těší oblibě už řadu let. Není proto překvapením, že i její nejnovější verze letos patří do elitní desítky nejprodávanějších SUV. Technicky je Sportage na vysoké úrovni, v testech bezpečnosti dopadla na výbornou a vzhledově je atraktivní. U nás má navíc Kia velmi dobré jméno a lidé automobilce věří.

Prodaných kusů: 1096

Cena: od 499 980 Kč

8. Renault Captur

Foto: Renault

V Renaultu tvrdí, že přizpůsobili nový Captur požadavkům řidičů. Oproti svému předchůdci zaujme nový Captur hlavně výraznější mřížkou chladiče a stylovějšími světlomety. I celkově je pak o hodně přitažlivější. Potenciální majitele určitě zaujme i jeho cena, která nepatří mezi nejvyšší.

Prodaných kusů: 1215

Cena: od 314 900 Kč

7. Peugeot 2008

Foto: Peugeot

Další zástupce z romantické Francie. Maličký crossover Peugeot 2008 rozhodně není až tak tradičním modelem své značky. Přesto si vypracoval pozici nejprodávanějšího modelu francouzské automobilky. Do města je naprosto ideálním autem a vzhledově také rozhodně nezklame.

Prodaných kusů: 1310

Cena: od 340 000 Kč

6. Nissan Qashqai

Foto: Nissan

Nejen u nás je Qashqai neuvěřitelně oblíbeným vozem. A ne náhodou. Skloubením technologické vybavenosti, elegantního vzhledu, spolehlivosti a dobré pověsti vzniká auto, které by si leckdo přál mít doma. Nebýt tuzemské Škodovky, jen těsně by mu letos unikaly stupně vítězů.

Prodaných kusů: 1742

Cena: od 487 500 Kč

5. Hyundai Tucson

Foto: Hyundai

Hyundai Tucson, aneb podle reklam vládce SUV. Auto výborně hodnocené nejen svými majiteli. Nepochybně jedno z nejhezčích SUV současnosti. Nabízí komfort, pohodlí, bezpečnost a zážitek z jízdy v jednom balení. Tady Hyundai boduje. Podrobněji si o Tucsonu můžete přečíst také v jednom z našich testů.

Prodaných kusů: 1744

Cena: od 539 990 Kč

4. Volkswagen Tiguan

Foto: Volkswagen

Volkswagen je v očích řidičů zárukou spolehlivosti. Přestože je Tiguan výrazně dražší než většina konkurentů v žebříčku, nepřekvapuje nás, že se umístil takto vysoko. Oproti prvnímu modelu ušel Tiguan velký kus cesty jak v oblasti designu, vnitřního prostoru i technologií. Zřejmě i proto spousta řidičů ukáže při výběru nového vozu právě na něho.

Prodaných kusů: 1885

Cena: od 582 900 Kč

3. Dacia Duster

Foto: Dacia

Dacia Duster je prozatím i letos nejprodávanějším zahraničním SUV na našem trhu. V Česku je neuvěřitelně populární ať už jako auto pro rodinu nebo vůz na práci. Přes 2000 prodaných aut za půl roku hovoří za vše. Velký podíl na tom rozhodně má i cena auta. Ta je totiž na nový vůz neuvěřitelně nízká.

Prodaných kusů: 2374

Cena: od 259 900 Kč

2. Škoda Kodiaq

Foto: Škoda

Češi škodovky prostě milují. Kodiaq je toho dalším důkazem. Ihned od svého vstupu na trh patří k nejprodávanějším SUV. Prozatím mu patří druhá příčka, ale dá se očekávat, že se do konce roku stane absolutním králem. Robustní SUV mladoboleslavské Škodovky dokonce získalo titul Auto roku 2017 a potvrdilo se tak, že první velké SUV této značky se vážně povedlo.

Prodaných kusů: 2672

Cena: od 693 900 Kč

 1. Škoda Yeti

Foto: Škoda

Yeti byl fenomén. Jeho popularita neznala mezí. Každoročně ho do své garáže přivezly tisíce řidičů. I proto řadu lidí překvapilo, když Škoda oznámila, že s Yetim dál nepočítá. Jeho nástupcem se stala nová Škoda Karoq. Yetiho je ale možné stále pořídit v rámci doprodeje už vyrobených vozů. Pokud i vy chcete mít tento úspěšný model doma, neváhejte. Brzy už nebudou.

Prodaných kusů: 3237

Cena: od 399 900 Kč