Poválečný Ford Truck má víc koní než formule

Automobilový svět je plný bizarních věcí, ať už jde o japonské desingové kreace, ruské čalounění z velrybích penisů nebo šílené americké benzínové káry s obřími objemy motorů. Co má však pod kapotou tenhle pick-up z roku 1949, nad tím zůstává rozum stát.

Co byste řekli na točivý moment přesahující hranici 2711 Nm? Tuningová společnost Chuckles Garage sídlící v Santa Rosa, ve státě Kalifornie, by vám představila Old Smokey F1. Extrémní přestavba dala pick-upu nový trubkový základ kvůli nutné stabilitě. Původní auto stálo majitele 225 dolarů, což je zhruba 5000 korun. Jak Old Smokey vypadá z blízka, odhalí oficiální video zakončené pořádným burnoutem.

Výkon převyšující Formuli 1

Celkový výkon 1233 koní obstarává vznětový motor Cummins 5.9 litru, který je velice oblíbený pro extrémní přestavby. Sekvenční dvojité turbodmychadlo dosahuje plnícího tlaku 7,3 baru, což několikanásobně převyšuje běžné tlaky turba v dieselových motorech. K dosažení maximálního výkonu mu pomáhá vstřikování oxidu dusného (N2O), které přidá 375 koní.

Lahve s oxidem dusným

Dohromady tedy máme výkon nákladního amerického vlaku ve dvoudveřovém Fordu. Původní verze byla odhalena na letošní  SEMA show, ovšem nyní se na něm vyřádili mechanici z Hoonigan garáže. Šílenější pick-up jsme asi ještě neviděli.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 246 posts and counting. See all posts by Jan Majurník