SUV Jaguar E-Pace odpočítává do světové premiéry

Jaguar zveřejnil nové video, kterým láká na světovou premiéru nového SUV Jaguar E-Pace. Ta bude už za týden. Co o novince víme?

 

 

E-Pace je součástí modelové řady s označením „PACE“. Jde o SUV, které navazuje na úspěšný větší F-Pace. Ten v loňském roce pomohl navýšit prodeje značky Jaguar o 83 procent. Zároveň je nový model E-Pace příbuzným elektrického konceptu I-Pace, jehož výroba začne už v příštím roce.

Jaguar E-Pace bude mít úzká světla a mohutnou záď

„Kombinace vzhledu sportovního auta s provedením Jaguaru zaručuje, že E-Pace bude vynikat. Každý Jaguar je navržen tak, aby probudil smysly, a myslíme, že přesně to E-Pace díky svému osobitému charakteru dokáže,“ veří Ian Callum šéfdesignér Jaguaru. Novinkové SUV E-Pace je vybaveno technologií pohonu všech kol, kterou převzal od sportovních vozů Jaguar. Pod kapotou bude mít benzínové i naftové motory. Předběžná cena startuje na 966 669 korunách. Jaguar E-Pace bude představeno v celosvětové premiéře 13. července.

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha