Škoda odtajnila cenu nového SUV Karoq

Mladoboleslavská automobilka zveřejnila se zahájením předprodeje nového SUV Škoda Karoq jeho cenu. Model se v předprodeji nabízí ve dvou vyšších výbavových stupních. Nejlevnější předprodejová verze tak vyjde na bezmála 530 tisíc korun. Levnější základní výbava Active bude dostupná až při podzimním vstupu na trh.

Karoq technicky vychází z Kodiaqu

Škoda auto začíná s předprodejem Škody Karoq (zde podrobné informace o modelu) ve vyšších výbavách Ambition a Style a se čtyřmi motory. Ambition s cenou od 529 900 korun zahrnuje mimo jiné dvouzónovou automatickou klimatizaci, infotainment Bolero s osmipalcovým displejem, osmi reproduktory, Bluetooth a konektivitou SmartLink+ a digitálním příjmem DAB. V paketu je také dešťový senzor, parkovací senzory, 16palcová kola Castor z lehkých slitin, tempomat s omezovačem rychlosti, asistent rozjezdu do kopce a vyhřívaná přední sedadla. Mezi bezpečnostními prvky najdeme třeba sedm airbagů včetně kolenního.

Karoq má moderni infotainment

Vrcholný výbavový stupeň Style s cenou od 584 900 korun obsahuje v porovnání s výbavou Ambition navíc například LED hlavní světlomety a mlhovky s funkcí Corner, navigační infotainmentový systém Amundsen s osmi reproduktory, Bluetooth a konektivitou SmartLink+, barevný MaxiDot displej, přední a zadní parkovací senzory, adaptivní tempomat ACC, systém bezklíčkového vstupu a startování KESSY, sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin Ratikon i zatmavená okna Sunset. Standardem je také systém rozpoznání únavy řidiče a vyhřívaná přední i zadní sedadla.

V první fázi k dispozici 4 motory

Nabídka motorů pro Škodu Karoq má v předprodeji čtyři položky. Všechny agregáty jsou přeplňované turbodmychadlem a mají přímé vstřikování paliva, systém Start-Stop a rekuperaci brzdné energie. Základní motor 1,0 TSI s výkonem 85 kW je pro Karoq k dispozici s výbavou Ambition za zmíněnou cenu 529 900 Kč s poháněnou přední nápravou. Nový motor 1,5 TSI s výkonem 110 kW (od 574 900 Kč) je vybaven funkcí odpojování dvou válců, která přispívá k úspoře paliva.

Diesel 1,6 TDI o výkonu 85 kW s pohonem přední nápravy je k dispozici s manuální šestistupňovou převodovkou za cenu od 579 900 Kč i se sedmistupňovou převodovkou DSG (od 629 900 Kč).  Motor 2.0 TDI/110 kW je pro kompaktní SUV v prodeji s pohonem všech kol a manuální šestistupňovou převodovkou za cenu od 669 900 Kč i ve spojení s DSG od 719 900 Kč.  Verze s motorem 2.0 TDI o výkonu 140 kW ve spojení s pohonem všech kol a DSG přijde v první polovině roku 2018.

Automatická převodovka za 50 tisíc

Dvouspojkové automatické převodovky DSG se sedmi převodovými stupni jsou na přání pro všechny motory za příplatek 50 000 Kč. V rámci Strategie Škoda 2025 bude mladoboleslavská značka v následujících letech rozšiřovat modelovou paletu o nové modely hlavně v kategorii SUV. Karoq už je možné objednávat, první předváděcí vozy budou k u prodejců při zahájení prodejní fáze 18. října tohoto roku.

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha