Extravagantní auta Thajského království

Thajské království ležící v jihovýchodní Asii patří k častým turistickým cílům. Nejenže tam je vše na naše poměry extrémně levné, ale tato země nabízí netradiční zábavu i služby. Nás však zajímala tuzemská doprava a auta. Věřte mi, že některé tamní kousky byste chtěli mít doma v garáži…

Cesta do Thajska vedla přes Čínu, kde se objevill zajímavě upravený policejní Ford. Po krátké zastávce a příletu na místo činu už slunce pálilo na plný výkon, takže cesta v klimatizovaném MPV taxíku byla příjemným začátkem. Podobně jako ve Vietnamu tady frčí motorky a skútry, protože jsou cenově dostupné a snadno zdolají městskou džungli.

Tuning všeho druhu povolen

L200 má obří kola

Většina aut tady má pravostranné řízení, proto jsou na silnicích k vidění především japonské vozy, mnohdy extravagantního vzhledu. Tuning tu funguje napříč všemi segmenty, takže narazit na Toyotu Commuter, která vypadá jako Transformer, není žádný problém. Domácí i profesionální úpravy Pickupů na terénní výlety nejsou výjimkou. Zajímavým reprezentantem toho stylu byla Mitsubishi L200 vysoká jako náklaďák a Toyota Hilux, ze které zbyla původní už jen karoserie.  Jenže lidé se tu vydávají i úplně opačným směrem a směle posílají svoje užitkáče co nejníže k zemi. Zachyceno bylo ISUZU D-MAX, jehož zadní ráfky zdobil nápis „driftování zajištěno“. Natrefit bylo možné i na pár terénních vozidel značky Land Rover, včetně několika zachovalých veteránů.

Na naše poměry lacino

Proklatě nízko u země

Samostatnou kapitolu této konstituční monarchie tvoří SUV. Otevřený trh a benevolentní emisní pravidla umožní legálně provozovat Toyotu Fortuner, Chevrolet Trailblazer, Mitsubishi Pajero Sport a další SUV, kterých se v Evropě nejspíše nikdy nedočkáme. Navíc ceny nových automobilů se v přepočtu na naše pohybují na dost nízké hladině. Nový, slušně vybavený Chevrolet Colorado s turbodieselem 2.5l  2WD X-CAB LS vyjde na 594 000 Bahtů, což je necelých 410 000 Kč. Toyota Hilux v základu ulehčí vaší peněžence o 559 000 Bahtů (385 000 Kč).

Offroad jako řešení

Mitsubishi Pajero Sport AWD

Každá země má svůj lesk i bídu. Z hlediska motorismu oplývá Thajsko rozmanitými modely s legálními modifikacemi k obrazu majitele. Druhou stranou mince je vysoká míra chudoby, organizovaný zločin a špatný stav silnic. Mnohdy je asfalt pouhým snem a terénní auto jediným přijatelným dopravním prostředkem. Víc asi prozradí výběr toho nejzajímavější v galerii  pod článkem.

 

 

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 248 posts and counting. See all posts by Jan Majurník