Ghe-O RESCUE – Kříženec Batmobilu a Hummera

Offroady z východu mívají většinou spoustu nedokonalostí a drobných chyb, jedno jim však nelze upřít, terénní průchodnost. Rumunská automobilka Ghe-O Motors nabízí speciální terénní přepravník určený všem záchranným složkám, jeho příznačné pojmenování „Rescue“, hovoří samo za sebe.

Golem se sportovními geny

Zvládá i strmé stoupání

Genetický kód auta má svůj původ v lehkých sportovních terénních bugynách. Klíčovou roli tady hrají nízkotlaké pneumatiky a rozložení hmotnosti. Svými schopnostmi se podle automobilky vyrovná lehkému dvousedadlovému teréňáku s tím rozdílem, že Rescue převeze až 11 osob. Svými rozměry 5200 x 2700 x 2390 mm a hmotností 3200 kg připomíná náklaďák, ovšem jeho stvořitelé slibují prostupnost téměř jakýmkoli terénem. Volitelně lze tohoto obra vybavit vodními čerpadly, nádrží s objemem 620 litrů a vzduchovými vaky na kola, které umožní snadnější zdolávání sněhu i vody. K proražení vlastní cesty v zimě slouží speciální zadní pásy a pluh vpředu. Zdravotníkům pomůže příplatkový mobilní lékařský stan i úložný prostor na střeše. Orientaci usnadní komplexní GPS systém.

K dispozici set pro brodění i elektromagnetická ochrana

Bláto mu nedělá žádný problém

Stálý pohon všech kol zajišťuje benzínový motor o výkonu 340 koní, případně jeho silnější bratr s 500 koňskými silami. Budete-li chtít diesel, výrobce vám do auta namontuje motor s výkonem 218 či 304 koní. Všechny pohonné jednotky spolupracují se zesílenou převodovkou. Armády mohou využívat dodatečný set pro brodění a zvláštní elektromagnetickou ochranu. K tomu všemu si připočtěte maximální rychlost 160 km/h, se kterou se můžete prohánět matkou přírodou. Kvalitu jízdy při zhoršené viditelnosti zlepšuje LED rampa s vysokou svítivostí. Obě nápravy jsou tuhé a diferenciály osazené uzávěrkami.

Společník do apokalypsy

Speciální zadní pásy na zimu

Rescue je extrémní záchranářské řešení pro zdolání nedostupných míst, záchranu osob, hašení požárů a zajištění lékařské pomoci. Drobnou překážkou může být pořizovací cena, přeci jen 3 734 000 korun není zrovna málo. Navíc v Rusku podobné extrémy jezdí celkem běžně a mnohdy za poloviční nákupní cenu. Pakliže hledáte ideální transportér v dobách apokalypsy, Ghe-O Rescue může být vaším užitečným společníkem.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 246 posts and counting. See all posts by Jan Majurník