Nejdražší SUV na světě Dartz Prombron Red Diamond Edition

Rusko je země s obří rozlohou a neprobádanými končinami, patří mu mnoho prvenství i přízvisek „nej“. V Rusku měli největší i mikročipy, takže se vůbec nedivíme, že jedno z NEJ SUV na trhu pochází právě odsud.

Dartz Prombron Aladeen Edition

Na místě je otázka, co dostanete za svých 36 652 500 korun, které za něj dáte. Pro auto je především typická jeho rubínově červená matná barva, která ladí s neprůstřelnými 30 cm širokými pozlacenými okny a 22“ neprůstřelnými litými koly s nostalgickým pojmenováním „Rudá hvězda“. Exteriér vozidla má ještě ochranou kevlarovou vrstvu navíc a ve spodu najdete wolframový výfukový systém.

Nejluxusnější SUV na světě

Pokud máte už červené dost, jistě uvítáte čalounění vyrobené z kůže velrybích penisů, přístrojové ukazatele z wolframu i bílého zlata, dekorované diamanty a rubíny. Telefonování zpříjemní luxusní ručně vyráběný mobilní telefon VERTU. Interiér navíc ukrývá audio zástavbu Rogue, neboli nejdražší automobilové audio vůbec. Jako bonus máte od výrobce k autu tři nejdražší láhve vodky na světě RussoBaltique.

Nejznámější SUV na světě

Dartz Prombron Red Diamond Edition

Dartz Motors vyrábí auta pro miliardáře, celebrity a diktátory už od roku 1869, proto možná budete znát například model Kombat. Prombron byl od svého vydání ve všech největších světových médiích. Vůz vážící přes 2500 kg pohání benzínový šestilitr (FlexFuel) o výkonu 560 koní a točivým momentem 650 Nm. Výkon na všechna čtyři kola pomáhá přenášet šestirychlostní automat, přičemž zrychlení z nuly na stovku zvládne Prombron za 5,2 sekundy a rychloměr se zastaví až na 312 km/h.

Nejkontroverznější SUV na světě

Dartz Prombron Red Diamond má speciální i kola

Především použití velrybích penisů vyvolalo velkou míru protestů od ochránců zvířat, z čehož si výrobce těžkou hlavu nedělal. Výrobky firmy Dartz jsou dle slov automobilky určené pro vítěze, najít ho můžeme ve vozovém parku gangů i mafie. Kompletně neprůstřelné provedení tedy není montované náhodou. O něco méně luxusní edici Iron Diamond můžete pořídit své drahé polovičce. Tento model je určen výhradně pro ženy, disponuje jen třídveřovou karoserií, a to z důvodu prevence únosu, krádeže nebo ostatních problémů, které mohou ženu potkat na ulici. V sériové výbavě najdeme také 360° parkovací systém. Ihned po představení v roce 2011 si našel své klientky v Rusku a Kazachstánu.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 244 posts and counting. See all posts by Jan Majurník