Malé SUV Hyundai KONA odhaleno! – máme videa

Přesně za čtrnáct dní bude mít nové malé SUV značky Hyundai světovou premiéru. Automobilka ale s předstihem zveřejnila dynamické video, které částečně auto za blikání světel do tmy odhaluje. Mezitím ale unikla další videa a fotky, které jasně ukazují, jak bude novinkové SUV v evropské produktové řadě vypadat.  

 

 

Fakty v tiskové zprávě k oficiálnímu videu korejská automobilka šetřila. Prozradila, že Kona bude prvním vozem Hyundai, který bude mít na vrcholu palubní desky průhledový displej. Ten bude promítat důležité jízdní informace do zorného pole řidiče. Promítaný obraz s úhlopříčkou osm palců a největší hodnotou jasu ve své třídě (10 000 kandel na metr čtvereční) zaručí výbornou čitelnost i za dne.

 

 

Originální design zvýrazňují zdvojené světlomety, které v zaoblenější variantě zavedla automobilka Citroën. Horní velmi úzká a dlouhá světla jednoznačně odliší model Kona od konkurence. Auto dostalo kaskádovitou masku chladiče, která je novým identifikačním prvkem vozů Hyundai.

 

 

Podle německého magazínu Autobild bude Hyundai Kona nabízen také jako elektromobil. Měl by mít 50kWh baterii, zvládnout by mohl na jedno nabití asi 350 kilometrů. Cena nového malého SUV od Hyundai ještě nebyla zveřejněna. U čistě elektrické verze, která by na trh mohla vstoupit na podzim příštího roku, se spekuluje v přepočtu o milionu korun.

 

 

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha