Škoda odtajnila první detailní fotografie SUV ŠKODA KAROQ

Šest dní před světovou premiérou odkryla mladoboleslavská automobilka první záběry svého nového kompaktního SUV, které nahradí dosluhující model Škoda Yeti.

Infotainment Škody Karoq s kapacitními dotykovými displeji

Karoq přijde s nově koncipovanou přístrojovou částí s virtuálním zobrazením budíků. Palubní deska bude horizontálně rozdělená dekoračními prvky na mohutnější horní a menší spodní část. Interiér projasní ambietní diodové osvětlení. Mimořádně tenké světelné vodiče integrované do obložení dveří a analogické LED prvky v dekoračních prvcích palubní desky mají vytvořit příjemnější atmosféru na palubě. Řidič může regulovat intenzitu a také volit mezi deseti různými odstíny světla. Infotainment Škody Karoq vychází z druhé generace koncernové modulární stavebnice. Nabízí moderní funkce a rozhraní a je vybaven kapacitními dotykovými displeji.

Největší zavazadelník ve své třídě

Novinkové SUV od Škody se bude moci pochlubit největším zavazadlovým prostorem v porovnání s konkurenty. V pětimístném uspořádání interiéru nabídne objem 521 litrů, který při sklopených zadních sedadlech vzroste na 1630 litrů. Na přání bude k dispozici systém zadních sedadel VarioFlex, tedy tři samostatná  individuálně nastavitelná sedadla, která se dají v případě potřeby jednoduše vyjmout z vozu.

Z potemnělé fotografie přední části auta se dá vyčíst, že Karoq bude na první pohled působit jako robustní do široka rozkročené SUV. Vzhled světlometů opět našel inspiraci v tradičním umění českých sklářů. Při detailním pohledu odhalíte uvnitř světlometů designovou zajímavost v podobě osmi spodních „očních řas“. Atraktivní krystalické tvary mají i zadní dělená světla, jejichž vnitřní část zasahuje do zadních výklopných dveří. Zadní svítilny, které opět do tmy září charakteristickým tvarem písmena C, využívají světelné diody pro koncová, brzdová a mlhová světla.

Zapomeňte na klasickou páku ruční brzdy

V sériové výbavě Škody Karoq je elektronická parkovací brzda

Nová Škoda Karoq je dlouhá 438 a široká 184 centimetrů. Stejně jako vetší SUV sourozenec Kodiaq sahá do výšky 160 centimetrů. V porovnání s modelem Yeti povyrostl rozvor jejích náprav o ví než pět centimetrů, což pomohlo navrhnout prostornější interiér. Ve výbavě nového kompaktního SUV značky ŠKODA bude elektronická parkovací brzda, na přání bude k dispozici pohon 4×4 a sedmistupňová převodovkou DSG.

V rámci Strategie ŠKODA 2025 chce česká značka v následujících letech rozšiřovat modelovou paletu hlavně o SUV modely. Posledním takovým přírůstkem je Kodiaq. Jeho menší kolega Karoq bude mít světovou premiéru, u které nebudeme chybět, 18. května 2017 ve Stockholmu. Uvedení na trh je naplánováno na druhou polovinu roku 2017.

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 99 posts and counting. See all posts by Jan Říha